Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG F12U2TDN0 - Pralka hałasuje i drży

Patrol1987 22 Oct 2017 15:35 2208 7
 • #1
  Patrol1987
  Level 8  
  Cześć,
  Koledzy i koleżanki mam problem z pralką LG DD F12U2TDN0 pralka skacze drży hałasuje i skrzypi. Problem rozpoczął się po samym zakupie, niestety teraz już jest bez gwarancji, a ja na początku myślałem, że to z powodu złego wypoziomowania. Pralka drży podczas wirowania (ze wsadem) ledwie można odczytać wskazania wyświetlacza, ponieważ najmocniejsze drgania właśnie są w górnej części pralki, a dół stoi stabilnie.

  W załączeniu wideo bez wsadu wirowanie 1200 obrotów. Widać szarpanie bębna oraz jego nierówną eliptyczną pracę. Dodatkowo odkryłem, że po włączeniu zasilania wtedy kiedy załączony jest hamulec, a ja próbuję jakby unieść bęben popychając go ku górze czuć przeskok. Bardzo proszę o pomoc. Zalecam przewinięcie do ok 3:30 minuty wtedy bęben jest już rozpędzony.


 • #2
  MDD
  Level 29  
  Tak z ciekawości. Czy usunięte są zabezpieczenia transportowe. (wszystkie)
 • #3
  Patrol1987
  Level 8  
  Tak zgodnie z instrukcją obsługi.
  Śruby z tyłu urządzenia. Raczej wszystkie chyba ze gdzieś jest jakaś ukryta. Wiec jeśli ktoś może to proszę o info ile śrub jest w tej pralce.
  Ja mam 4 śruby odkręcone więcej nie widać żeby coś było.
  Edit:
  Nowy film, chciałem ukazać na nim pracę amortyzatorów i dziwny przeskok jak staram się podnieść bęben. Zasilanie włączone.


 • #4
  Patrol1987
  Level 8  
  Cześć,
  Chciałbym zadać dodatkowe pytanie, dziś odkręciłem blat górny od pralki, i co widzę? Nie ma u mnie tego kamienia, który zazwyczaj jest przykręcony do górnej części bębna, są tylko gwinty na śruby. Proszę odpowiedzcie mi, czy przez napęd DD obciążenie to nie jest już potrzebne i czy zapomnieli zamontować?
 • #5
  nares
  Home appliances specialist
  Patrol1987 wrote:
  czy zapomnieli zamontować ?

  Nie zapomnieli. Na rysunku złożeniowym nie ma go.
 • #6
  Patrol1987
  Level 8  
  To dlaczego ten klamot tak skacze i drży ??
 • #7
  Kenworth 18
  Level 43  
  Witam.
  Kolega napisał w pierwszym swoim poście, że problem występował od razu po zakupie więc dlaczego nie reklamowałeś pralki?
  Warto by przyjrzeć się amortyzatorom. Możliwe, że nie działały poprawnie już od samego początku.
 • #8
  Borutka
  Level 29  
  Akurat niedawno kupowałem nową pralkę, także sporo czytałem. 15 lat miałem LG i była OK, chociaż moduł na gwarancji był wymieniany. Więc miało być znowu LG. W opiniach w sklepach internetowych wyczytałem uwagi o niewysokiej kulturze pracy wirowania, nawet w droższych modelach. Także to chyba przypadłość LG na większą skalę.
  Rzecz jasna nie ma co się onanizować zagadnieniem, bo to w końcu tylko pralka i ma być przede wszystkim uprane. Ale ostatecznie wybrałem inny sprzęt i jestem wprost wstrząśnięty klasą i kulturą pracy, tak więc do 2000zł da się.
  Wracając do sedna, reklamacja najpewniej nic by nie dała, chyba że udałoby się zwrócić pralkę.