Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Kruzer TH3600E - pierwsze wrażenia

22 Paź 2017 15:51 1458 2
  • Poziom 6  
    Witam,

spędziłem bardzo wiele czasu na odnalezienie konkretnych informacji dotyczących przedmiotowego agregatu prądotwórczego - Kruzer TH3600E lub też innych z tej serii.
    Niestety praktycznie brak konkretów - jedynie krótkie, lakoniczne, bardzo dobre oceny nie wnoszące nic do tematu - szczególnie w temacie podłączenia odbiorników indukcyjnych. Wygląda na nieudolny marketing producenta.
    Z góry uprzedzam, że nie jestem w żaden sposób związany z marką, przedstawię jedynie kilka faktów, które być może pomogą innym.

1. Jakość wykonania: ocenię na 4: piankowe uchwyty faktycznie trzeba zabezpieczyć, bo pewnie same wkrótce odpadną. Spasowanie elementów - wszystko OK. Akumulator był z zestawem mocującym, jednak instrukcja kompletnie nie wspomina, gdzie go zamocować. Znalezione zdjęcia w internecie pomogły dopiero.
    2. Kultura pracy: - trudno mi ocenić, ponieważ to pierwszy tego typu sprzęt, który używam. Głośność: porównywalna ze spalinową kosiarką do trawy: nie za cicho, ale da się żyć. Odpala bez problemu zarówno z aku jak i za pomocą szarpaka.
    3. Generowany prąd: aspekt, który interesował mnie najbardziej. Nie dysponuje oscyloskopem, więc oceniam na podstawie podłączonych urządzeń. Wszystko czym dysponuję w domu działa: Pompy CO Grudnfoss, UPS, Napędy bram, Lodówka 180W, płyta indukcyjna (1 mały palnik). Napięcie na poziomie 225 - 233V, częstotliwość trzyma między 49 a 51Hz wg wbudowanego wyświetlacza jak i wg osobnego miernika true RMS. Na razie był obciążony max 2kW, jak się dobrze dotrze to obciążę go maksymalnie. Zarówno lodówka jak i pompy CO wydają normalny dźwięk, identyczny jak na pracy z sieci. Jedynie tradycyjne żarówki minimalnie pulsują podczas świecenia.

Podsumowując - wstępnie wygląda, że sprzęt warty zakupu, jednak z ostatecznym osądem trzeba poczekać, zobaczymy jak się zachowa po kilku latach pracy.
    Zamierzam go użytkować jedynie na czas awarii sieci (kilka razu w roku po kilka, kilkanaście godzin).

Teraz czas na zgłoszenie do ZE i podłączenie do instalacji.

• Poziom 1  
    Mój sąsiad ma Kruzera 5,5 kW. Trzeci sezon nim już podlewa uprawy i jest zadowolony. Jak mi ZE wyceni przyłącze za drogo to też się wyposażę.
  • Poziom 11  
    Witam Kolegę i gratuluję zakupu.

Mój TH3900 po 4 latach służby został w końcu zajechany u kolegi na budowie. Umarł silnik spalinowy, może gdyby ktoś tam zwrócił uwagę na poziom oleju to pewnie by jeszcze żył.

Kolega zachował się oczywiście jak należy i jakiś czas temu odkupił mi właśnie TH3600E. Aktualnie stoi w kotłowni jako awaryjne zasilanie.

Tak wygląda przebieg - generator nie obciążony

Generator obciążony około 500 W

Generator obciążony około 1000 W

Generator obciążony około 1500 W

Dla porównania przebieg z sieci 230 V

A tu jako ciekawostka przebieg z przetwornicy Volt Polska sinusPRO-1000W
    obciążonej około 250 W

A tak na koniec "układ", który podczas pracy generatora ładuje akumulator jest dla niego zabójczy.