Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6081 - rygiel nie blokuje drzwiczek

audikom 22 Paź 2017 16:44 399 4
  • #1 22 Paź 2017 16:44
    audikom
    Poziom 9  

Mam takie pytanie... Jak działa rygiel drzwiczek? Czy jego styki są zwierane mechanicznie czy elektrycznie? Miga kontrolka otwartych drzwiczek pralka świruje.
    Biorąc na logikę i po lekturze szanownego forum zdemontowałem w/w rygiel.
    Napięcie 80V na kostce miedzy pinem środkowym i zewnętrznym, na środkowym i drugim zew. ponad 3 .

Spryskałem Kontaktem, przesunąłem blokadki i zwarłem styk mechanicznie, zaskwierczał (wilgoć z Kontaktu) i trzymał, a pralka była ustawiona na wirowanie, zaczęła działać. Po zatrzymaniu pralki zaworek rygla puścił.

Przypominam sobie, że ze dwa prania wcześniej miałem problem z otwarciem drzwiczek przez jakiś czas po zakończeniu prania. Powtórzyłem dwukrotne ręczne załączanie na zewnątrz, pralka chodzi. Co może być uszkodzone?

0 4
  • #2 22 Paź 2017 19:02
    MDD
    Poziom 26  

Blokada drzwi lub jej sterowanie.

0
  • #3 22 Paź 2017 19:28
    audikom
    Poziom 9  

Rozebrałem mechanizm rygla na drobne. Nie ma tam żadnych sprężyn, cewek, właściwie jeden styk, jakaś kołyska na regulowanej śrubce nie ma się specjalnie czego czepić. Przeczyściłem co się dało, przypalone były blaszka i izolator dzielący blaszki na tej kołysce. Jak działa tam sterowanie skoro nie ma cewek, magnesów itp.
    Wydaje mi się że zwarcie styku rygla daje sygnał że drzwi zamknięte i pralka działa. Styk ten chyba powinien sam wskakiwać w odpowiedni otwór blokady po zamknięciu drzwi, zewrzeć styki blokady i trzymać do zaniku prądu (wyłączenie pralki) wtedy odskakuje i drzwiczki można otworzyć. Tylko co go tam wepchnie, a później trzyma.

Na dziś koniec bo mi się już pokiełbasiło, a po złożeniu rygla poprawy nie ma (może ktoś ma rys. owego). Jutro spróbuje namierzyć taki rygiel.

0
  • #4 22 Paź 2017 19:56
    MDD
    Poziom 26  

Wpisz sobie. Budowa blokady drzwi pralki.

0
  • #5 09 Lis 2017 09:58
    audikom
    Poziom 9  

W końcu uznałem pralkę za wypracowaną przez ponad 10 lat pracy w dużej rodzinie (co raz jakaś usterka,poważna korozja w środku). Nie ma nawet chętnych na podzespoły .
    Zakupiłem nową :Beko WKB 51022 PL PTY , ciekawe ile ta posłuży.
    Opinii o jej trwałości wiadomo że tym czasem nie będzie .
    Temat zamykam.

0