Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak głośników w telewizorze

Dawidos97 22 Paź 2017 17:12 297 3
  • #1 22 Paź 2017 17:12
    Dawidos97
    Poziom 4  

Witam, mam pewien problem a mianowicie mój telewizor który dzisiaj kupiłem nie posiada odziwo głośników, jest to z starszych modeli ale dla mnie wystarczający, jest to telewizor NEC, podłączam go do laptopa poprzez wejście DVI z przejściówką na hdmi więc to również wiążę się z brakiem dźwięku nawet jakby były głośniki. Jestem kompletnie zielny w tematach głośników.

Mam dwa głośniki z końcówką RCA które podłączam do telewizora mimo to nie działa po przełączeniu w ustawieniach. Czy to wina tego ze laptop jest podłączony poprzez przejściówkę czy te głośniki potrzebują wzmacniacza?

Moje pytanie brzmi :
    Co zrobić aby telewizor grał po podłączeniu do laptopa lub dekodera (oczywiście wiem że trzeba podłączyć jakieś zewnętrzne głośniki, ale nie wiem jakie i jak) Dodam że do podłączenia laptopa oraz dekodera mam tylko wyjścia takie jak na zdjęciu, czyli nawet bez euro.
    Brak głośników w telewizorzeBrak głośników w telewizorze

0 3
  • Pomocny post
    #2 22 Paź 2017 17:23
    MiernikZKauflanda
    Poziom 20  

??? jak to telewizor bez głośników ? nawet bardzo stare kineskopowe miały głośniki, dlaczego ten niemiałby mieć? Podaj konkretny model. Poza tym skoro nie ma głośników to po co mu złącza audio ?

Ja proponuję połączyć wizję tak jak ty podłączyłeś i fonię przez mini jack-2xChinch. Przewody kupisz na znanym portalu.

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    Mam dwa głośniki z końcówką RCA które podłączam do telewizora mimo to nie działa po przełączeniu w ustawieniach. Czy to wina tego ze laptop jest podłączony poprzez przejściówkę czy te głośniki potrzebują wzmacniacza?

Skąd telewizor ma wziąć sygnał foniczny? W telewizorze jest wejście do wbudowanych głośników, nie wyjście.

Cytat:
    Co zrobić aby telewizor grał

Jak ma grać skoro

Cytat:
    mój telewizor który dzisiaj kupiłem nie posiada odziwo głośników

0
  • #3 22 Paź 2017 21:21
    Dawidos97
    Poziom 4  

MiernikZKauflanda napisał:
    ??? jak to telewizor bez głośników ? nawet bardzo stare kineskopowe miały głośniki, dlaczego ten niemiałby mieć? Podaj konkretny model. Poza tym skoro nie ma głośników to po co mu złącza audio ?

Ja proponuję połączyć wizję tak jak ty podłączyłeś i fonię przez mini jack-2xChinch. Przewody kupisz na znanym portalu.
    Dodano po 3 [minuty]:
    Cytat:

Skąd telewizor ma wziąć sygnał foniczny? W telewizorze jest wejście do wbudowanych głośników, nie wyjście.

Cytat:
    Co zrobić aby telewizor grał

Jak ma grać skoro

Cytat:
    mój telewizor który dzisiaj kupiłem nie posiada odziwo głośników

Model to NEC PX50XM5G dookoła telewizora są głośniki lub chłodzenie. Czyli reansumując to kupuję kabel który podałeś i minijack podłączam do laptopa a 2xchinch do telewizora + te dwa głośniki ? Czyli te dwa głośniki podłączyć do Audio (1,2 lub 3) L i R? A chinche gdzie?

A co do pytania jak telewizor ma grać to chodziło o to jak to wszystko złożyć aby grał bo to że nie zagra jak nie ma głośników to logiczne.

Mimo wszystko dziekuję za odpowiedź.

0
  • #4 23 Paź 2017 16:46
    MiernikZKauflanda
    Poziom 20  

Dźwięk z telewizorowych głośników: Przewód 2xRCA-mini jack podłączasz następuąco: mini jack do komputera, RCA białe do białego Audio 3 i analogicznie czerwony RCA do czerwonego Audio 3.

Dźwięk z zewnętrznych głośników: Przewód 2xRCA-mini jack podłączasz tak: mini jack do komputera, 2xRCA podłączasz do głośników.

Wizję już podłączyłeś do RGB 3, więc pominę; w obu przypadkach podłączasz tak samo.

0