Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw audio do pokoju 40m2.

marcinradom 22 Oct 2017 17:55 1413 7
    marcinradom
    Level 12  
    Przymierzam się do zakupu zestawu audio do pomieszczenia 40m2. Pomieszczenie jest prostokątem o wymiarach około 6x7m. W grę raczej nie wchodzi system 5.1, raczej 2.1. W głównej mierze ma to służyć do słuchania muzyki, czasem film. W zestawie muszą być już obecne tv plazma, odtwarzacz blue-ray, dekoder tv. Z racji kosztów raczej stawiam na amplituner, niż na wzmacniacz + toner radiowy. Kolumny obowiązkowo stojące. Proszę o jakieś sugestie. Przeglądałem troszkę net i wstępnie jestem zainteresowany zestawem Yamaha RX-V483 + TAGA TAV606. Budżet to kwota 3000-3500pln. Preferuję sprzęt nowy, ale i coś używanego jest do zaakceptowania.

Znalazłem jeszcze jeden zestaw: ampli Onkyo TX-NR545 i do tego JBL Arena 170. Z tym zestawem mieszczę się w budżecie, tyle tylko że nie wiem czy to by się nadało.
    PromatAudio
    Level 18  
    Jeśli nie chcesz systemu 5.1 to po co ci amplituner kinowy? Za ten sam budżet kupisz amplituner stereofoniczny, który zapewni ci zdecydowanie lepszą jakość dźwięku. Taki amplituner kupisz za 2-2,5K, więc zostanie jeszcze na kolumny... Funkcjonalnie spełni twoje oczekiwania, suba też możesz podłączyć. Popatrz na Pioner SX-N30DAB albo Onkyo TX-8250.
    marcinradom
    Level 12  
    Minimalnie zmieniła mi się opcja. Załączam obrazek jak wygląda pomieszczenie do którego szukam nagłośnienia.

Zestaw audio do pokoju 40m2.

Słuchacz oczywiście będzie siedzieć na kanapie, więc powierzchnia nieco zmienia się w stosunku do pierwotnego założenia. Liniami przerywanymi zaznaczyłem skosy pomieszczenia. Po kilku sugestiach jednak zamiast amplitunera wolałbym wzmacniacz stereo. Tuner mam i na okres przejściowy starczy mi obecny Technics. Do wzmacniacza maja być podłączone TV, tuner, dekoder tv, blue-ray. W większości zestaw ma służyć do oglądania tv, ale bez zacięcia kinomana. W wolnych chwilach chciałbym posłuchać sobie swoich ulubionych kawałków . Tu rozstrzał jest ogromny - U2, Leonard Cohen, polski rock lat 80, 90 ....
    Jeszcze jeden bardzo istotny cel. Chciałbym zarazić dzieci ładną muzyką.
    Pozdrawiam
    marcinradom
    Level 12  
    Temat audio wraca. Zmieniłem tv na Philips 65PUS8603 i dziś oglądająć koncert z Pragi Hansa Zimmera na blu-ray i stwierdziłem, że w lato muszę kupić nowe audio. Plan sytuacyjny wkleiłem wcześniej. Interesuje mnie zestaw 2.1. Wolałbym oczywiście zestaw nowy, sklepowy, choć nie jest to warunek. Myślę o wydaniu 3kpln. Proszę o rady i sugestie.
    bbobii
    Level 27  
    To może tak
    Harman/Kardon HK980 + Dali Ikon 6 lub
    Advance Acoustic MAX-250 + Acoustic Research Spirit 162

Poczytaj trochę o tych sprzętach co byś wybrał odpowiedni przekaz muzyczny do swoich upodobań.
    marcinradom
    Level 12  
    Obawiam się, że w 3kpln bym się nie zmieścił z tymi zestawami.
    bbobii
    Level 27  
    Obawiam się że się się zmieścisz bez problemu. Jest haczyk używki.
    marcinradom
    Level 12  
    Znalazłem w sieci kolumny wilson raptor 7 za 1500pln para. Czy warto zainteresować się tym zestawem? Jaki ewentualnie amplituner do nich zastosować?