Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 3D - woda w nogach - Zbiera sie woda na dywaniku pasażera

Bullseye 23 Paź 2017 13:35 1350 13
  • #1 23 Paź 2017 13:35
    Bullseye
    Poziom 27  

Hej,
    jakis czas temu zauwazylem ze strasznie paruja mi szyby w Golfie, a ze jezdze sam to nie zauwazylem ze to przez wilgoc na podlodze.
    Pasazer za kierowca ma wrecz jeziorko i nie wiem skad sie ona bierze, od spodu wyglada ze wsio jest okk.
    Gdzie szukac winowajcy ?
    Wyglada jakby byla mokra tylko podloga, tapicerka w kolo jest suchutka.

0 13
  • #2 23 Paź 2017 13:48
    marqqv
    Poziom 31  

Posprawdzaj czy nie ubywa płynów w aucie . Jeżeli nie to weź węża z wodą lej po aucie i sprawdzaj może gdzieś przecieka ( uszczelki drzwi, podszybie itd. ) . Na pewno spód jest zdrowy i w całości .

0
  • #4 23 Paź 2017 14:32
    marqqv
    Poziom 31  

Ostatnio miałem taki przypadek corsa C chodniczek pod kierowcą mokry nigdzie nie widać że się wlewa przez uszczelki itp. . Powodem był brak uszczelki w tylnej lampie i woda potrafiła się przelać do przodu auta . Więc jak nikt Ci nie wlał do środka to przyczyna musi być :D

0
  • #5 23 Paź 2017 17:03
    Jarzabek666
    Poziom 26  

Bullseye napisał:
    No wlasnie nie widze nigdzie by sciekalo

Czasami trzeba pół auta rozebrać i najlepiej farbować wodę.

0
  • #7 23 Paź 2017 20:16
    Staszek49
    Poziom 34  

Jeśli jesteś pewien, że nie cieknie Ci nagrzewnica, to sprawdź (obserwuj) uszczelkę drzwi w czasie opadów. Może wypadły zaślepki w podłodze (od spodu). Jeśli masz tylną wycieraczkę, to zwróć uwagę, czy nie przecieka uszkodzona rurka (lub na połączeniu) doprowadzająca ciecz do spryskiwacza, która jest prowadzona prawą stroną nadwozia. W jakim stanie masz progi w aucie, w szczególności prawy, bo mocno skorodowane i dziurawe mogą być powodem zalewania podłogi. Sprawdź dolną część błotnika prawego, bo jeśli jest skorodowany, to część nadkola stykająca się ze "słupkiem" przednich drzwi też będzie dziurawa i woda spod koła będzie wlewać się do wnętrza.

0
  • #9 23 Paź 2017 20:50
    koleś kit
    Poziom 17  

Nie robiłeś czegoś przy drzwiach?Uwierz że czasem cieknie ze środka drzwi.Ta pokrywa wewnętrzna na której siedzą bebechy drzwi czasem jest gięta przy demontażu.I przy montażu wcale nie uszczelniona.Woda wlewa się przez tapicerkę drzwi.

0
  • #11 23 Paź 2017 21:29
    moto-kord
    Poziom 27  

Bullseye napisał:
    Bo nie tak dawno wymieniałem felerny mechanizm szyb :)

I na 99% masz przyczynę wody w kabinie.Poluzuj blachę daj silikonu dokręć i będzie
    dobrze.

0
  • #12 23 Paź 2017 21:50
    Mario-1990
    Poziom 16  

Miałem ten sam problem w leonie przyczyną była uszczelka pomiędzy blachą trzymającą mechanizm szyby a całymi drzwiami woda wlewała się z pod tapicerki na próg a później do środka. A wszystko za sprawą wymiany mechanizmu szyby. Wyjąłem więc tapicerkę i uszczelniłem silikonem niestety po zimie problem powrócił wyjąłem tapicerkę po raz drugi i uszczelniłem klejem do szyb i na razie spokój. Jeżeli nie jesteś pewien to zdejmij tapicerkę otwórz drzwi i polej wodą z węża przez parę minut po szybie zaraz wyjdzie szydło z worka. ;)

0
  • #14 30 Paź 2017 22:45
    moto-kord
    Poziom 27  

Podjedź do serwisu to są groszowe sprawy 4/5 zł.szt.Najlepiej zmierz średnicę
    otworu są różne wymiary zaślepek.

0