Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena do aero DIY .Budowa.

monterL 24 Oct 2017 00:59 717 1
    monterL
    Level 10  
    Cześć .
    Ma ktoś sprawdzony schemat anteny wzmacniającej sygnał aero bo mam kłopoty z zasięgiem czasami .
    Mam kabel z gniazdem do modemu fabrycznie zaciśnięty 20cm i chciałem poeksperymentować.
    Zaciskarka konektorów i kabel h155 też jest nawet lepszy jakiś się znajdzie ale wolałbym biurkową zrobić na początek.
    Jak narazie udało Mi się polepszyć sygnał dzięki włożeniu modemu do parabolicznej konstrukcji z blachy aluminiowej ale myślę ze jakby tam włożyć antenę zewnętrzną to dałoby rade jeszcze parę db uzyskać .

ps wiem że się nie opłaca,ze dokładność duża musi być i ze w ogóle to kupić najlepiej:)
    dt1
    Admin of Computers group
    Hej. Zainteresuj się antenami BiQuad - są to dość proste w realizacji konstrukcje, nie wymagają żadnych drogich czy skomplikowanych materiałów czy narzędzi do wykonania, a mimo wszystko mają całkiem ciekawe możliwości.

Konstruując tę czy jakąkolwiek inną antenę musisz sprawdzić, na jakiej częstotliwości pracuje modem, gdy korzystasz z Aero2. Na początku zdaje się działało to tylko na paśmie 900MHz, ale z tego co wiem później również na 2100MHz, nie mam pojęcia, czy również może działać na innych pasmach.