Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-J5550W - kino dmowe nie działa; zupełny brak dźwięku na głośnikach

Gr321 24 Paź 2017 01:57 357 3
  • #1 24 Paź 2017 01:57
    Gr321
    Poziom 2  

Witam,
    To nowe kino zakupione kilka dni temu. Dzisiaj próbowałem podłączyć do telewizora Samsung UK 6000, ale się nie udało. Nie ma zupełnie dźwięku na głośnikach. Nawet samo kino (bez udziału telewizora) nie działa. Włożyłem tylko płytę CD z muzyką, zegar z czasem odtwarzania uruchomił się na wyświetlaczu odtwarzacza, ale nie ma zupełnie dźwięku na żadnym z sześciu głośników. Podłączenie samych kabli do głośników wydaje się ok. Odtwarzacz tylko trochę buczy i nic więcej. Dźwięku z telewizora również nie ma na głośnikach kina, pomimo, że telewizor ma HDMI (ARC), więc chyba kino połączone z nim kablem HDMI powinno działać normalnie. Tak jednak nie jest. Przejrzałem już wiele różnych ustawień i już nie mam za bardzo pomysłu co dalej. Może ma ktoś pomysł o co chodzi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 3
  • #3 24 Paź 2017 14:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

JEDD napisał:
    Oddaj na gwarancje.

JEŚLI to wina sprzętu a tego nie wiemy - jak sprzęt sprawny to mogą go jeszcze obarczyć kosztami nieuzasadnionego serwisu.
    Gr321 napisał:
    Podłączenie samych kabli do głośników wydaje się ok

Ale wydaje się, czy jest pewne?
    Nie ma tam w nim testu audio?

Kable i podłączenie do głośników sprawdź paluszkiem bateryjką, zwierając na chwilę bieguny na przewodzie - powinno być słyszeć takie krótkotrwałe "szeleszczenie".

0
  • #4 24 Paź 2017 20:58
    Gr321
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. Dziś rano udało mi się wszystko uruchomić. Problem był w tym, że jednak źle włożyłem końcówki kabli do głośników. Chyba za głęboko i nie stykało. Poprawiłem w głośniku centralnym, następnie puściłem test i tylko on jeden zadziałał i wtedy już wiedziałem o co chodzi.
    Jeżeli chodzi o dźwięk z telewizora na głośnikach to była kwestia jednego ustawienia. Było w miejscu w którym raczej bym się nie spodziewał (mało intuicyjne). Przeszukiwałem wszystko po kolei i udało się znaleźć przypadkiem.
    Jeszcze raz dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo