Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rigol ds1054z model z 2017r odblokowanie

24 Paź 2017 05:43 4842 21
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałbym kupić oscyloskop. Myślałem o rigolu 1054z lub Siglent sds1202x.
    Czy wie ktoś z was może czy w rigolu jest jeszcze możliwość odblokowania do 100mhz? Wiem ze kiedyś była ale nie wiem czy w nowej sztuce producent tego nie zablokował. Mam jeszcze możliwość kupna siglenta sds2102 tylko nieukrywaną że nie chce mi się odkładać jeszcze z 2 miechy...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam.
    Akurat dziś przyszedł do mnie Rigol. :-)
    Odblokowałem go bez problemu.
  • Poziom 8  
    Dzięki ziomek.:)
    To kupię Rigola. ^^

Dodano po 1 [minuty]:

A jaką miałeś wersję softu w nim?
  • Poziom 11  
    Mam Siglenta.Bawilem sie Rigolem.

W mojej opinii Siglent bije na glowe Rigola.
    Co prawda dwa kanały,ale z oddzielną regulacją parametrów. Dodatkowo rigol ma mniejszy wyswietlacz,który się nie nadaje do 4 kanałów.Do analizy większej ilosci sygnałów cyfrowych idealny jest Saleae ;)

No i Siglenta nie trzeba hakowac :)
  • Poziom 37  
    kosciej napisał:
    Mam Siglenta.Bawilem sie Rigolem.

W mojej opinii Siglent bije na glowe Rigola.

E, No bez przesady. Już wielokrotnie zostało ustalone, że najpierw Siglent potem długo, długo nic potem Rigol a potem długo nic i wyższe modele Tektronixa czy Agilenta.

Ten test widziałeś?
    Link
  • Poziom 11  
    Widziałem.

Jedyne co mnie niepokoiło to te ząbki na wykresie...Tylko,że u mnie nie zauważyłem tej przypadłości ;)
  • Poziom 8  
    Widziałem kilka filmików z recenzja siglenta. Co prawda jest bardzo szybki, włącza się mega szybko ale z tego co widziałem jest kilka rzeczy które w nim kuleja. Jak FFT czy inne obliczena. Na jednym filmie chłopaki po części chwała po części nie. W sumie rigol tez błędy posiada. Wybór był ciężki. Kupiłem rigola z tego względu ze ma 4 kanały co bardzo przyda mi się w analizie protokołów. No i z nadzieja ze będę mógł go odblokować do 100mhz. Co sprawia ze w tej cenie jest dosyć atrakcyjne.
  • Poziom 8  
    Oscyloskop przyjechał:) ogólnie zadowolony jestem. Oryginalnie posiadał firmware 00.04.04.sp1 które aktualizowalem do najnowszej 00.04.04.sp3 i odblokowałem wszystkie opcje za wyjątkiem 500uV. Wszystko Oki.
  • Poziom 37  
    ExtreMme napisał:
    Oscyloskop przyjechał:) ogólnie zadowolony jestem. Oryginalnie posiadał firmware 00.04.04.sp1 które aktualizowalem do najnowszej 00.04.04.sp3 i odblokowałem wszystkie opcje za wyjątkiem 500uV. Wszystko Oki.

Ja w moim nie upgradowałem softu. Nie wiesz co ta nowa wersja wnosi do działania?
    Może właśnie poprawia 500 uV ?

Pzdr!
  • Poziom 8  
    Ostatnie co zmienili

[Supported Model] All the MSO/DS1000Z Series Digital Oscilloscopes
    [Latest Revision Date] 2017/03/24

[Updated Contents]
    --------------------
    v00.04.04.03.02 2017/02/06
    - Improved the LXI module
    - Fixed the freeze problem when upgrading based on the boot version of
    0.0.0.13
    - Improved the menu in the language of Traditional Chinese and Korean
    - Modified the failure when downloading waveform to the source module
    - Fixed bugs about reading the memory data through SCPI commands
    - Fixed bugs about Measure
    - Fixed bugs about Filter

Ale nic nie napisali o 500uV pewnie dlatego ze może ten model nie obsługuje tego technicznie.
  • Poziom 37  
    ExtreMme napisał:
    Ostatnie co zmienili

[Updated Contents]
    --------------------
    v00.04.04.03.02 2017/02/06

- Fixed bugs about Measure
    - Fixed bugs about Filter

Ale nic nie napisali o 500uV pewnie dlatego ze może ten model nie obsługuje tego technicznie.

Niekoniecznie, czasami tak lakoniczne stwierdzenie jak fixed bugs about measure, może poprawiać wiele, więc także i ten detal .500 uV

Jak będę miał wenę to zrobię update do nowej wersji i sprawdzę opcję .500 uV :)

No chyba, że już ktoś to testował na nowym sofcie i podzieli się spostrzeżeniami?

Pozdrawiam i dzięki za info!
  • Poziom 8  
    Najlepiej sprawdzić bo w internecie najświeższy wątek który znalazłem na temat 500uV jest z końca 2015 roku. I twierdzą ze oscyloskop nie jest skalibrowany pod ta opcje i ze są niby jakieś opóźnienia. Może ostatnie aktualizacje coś poprawiły.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    500uV jest robione jako zoom a nie jako dodatkowe ustawienie wzmocnienia. Oficjalnie oscyloskopy nie obsługują tego zakresu. Ponadto szumy są na tyle duże, że 500uV/dz wydaje się nie mieć zastosowania.
  • Poziom 37  
    NDN Warszawa napisał:
    500uV jest robione jako zoom a nie jako dodatkowe ustawienie wzmocnienia. Oficjalnie oscyloskopy nie obsługują tego zakresu. Ponadto szumy są na tyle duże, że 500uV/dz wydaje się nie mieć zastosowania.

I wszystko jasne. Dziękujemy za informację ze strony Dystrybutora. Nie trzeba będzie robić eksperymentów z tym tematem.

Kilka ciekawych informacji mamy tu:
    DS_1054Z Undocumented part I
    i
    DS_1054Z Undocumented part II

Pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    A jak się ma najnowszy bios i nie można odblokować to co zrobić aby była taka możliwośc ?
  • Poziom 37  
    artekd napisał:
    A jak się ma najnowszy bios i nie można odblokować to co zrobić aby była taka możliwośc ?

Co znaczy nie da się odblokować?
    Podaj z łaski swojej wersję tego BIOSU.

Pozdrufka!
  • Poziom 14  
    [img-0]

podsyłam fotkę z moim firmware

Dodano po 2 [minuty]:

Rigol ds1054z model z 2017r odblokowanie

Dodano po 17 [godziny] 10 [minuty]:

Witam !
    Nawet próbowałem wgrać inne ster oprogramowanie , znalazłem z 2015 r i nie d rady występuje błąd wgrywania , pewnie wyższa wersja zablokowała taka możliwość.
    -Tak pomyślałem co by inna we v biosu umożliwiła odblokowanie oscyloskopu , a tu nie da rady ...
    Próbowałem tez przez telnet ale nie mogę się połączyć , ustawiałem różne porty , podobno 5555 miał działać ale nie dział .
    Nie wiem co zrobić pomysłów brak.
  • Poziom 19  
    Spróbuj wpisać RDJ9JBB-N3SWWUS-CL9EY3M-3T8GRJA
  • Poziom 14  
    Cześć !
    - nie działa ... szkoda.
  • Poziom 15  
    Prawdopodobnie dlatego że masz wersję z analizatorem stanów logicznych i jest przez to inny firmware...
  • Poziom 14  
    Nie wykluczone. Szkoda ,ze nie mogę znaleźć starego Firmware , to może by dało radę .