Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek APR 15/102 (Dino) - skrzynia biegów

mmatteush 06 Apr 2021 20:49 16380 38
    krzychoo1987
    Level 2  
    Z tym sprzetem lepiej nie rzezbic tylko zrobic tak jak na schemacie mniej pozniej zgrzytow po drodze. W wariatorze sa oryginalnie łozyska igielkowe moze sie rozsypaly i taki patent zastosowal.
    Jordandc
    Level 15  
    Traktorek APR 15/102 (Dino) - skrzynia biegów Witam Panowie. Chciałbym was zapytać co to jest za sprężyna na rysunku o nr 381. Nie mogę jej nigdzie fizycznie znaleźć, a w traktorku skaczą mi paski podczas jazdy.
    Dodatkowo mam pytanko o zaznaczony element, do czego on służy. Do tego by łańcuch nie spadł? U mnie jest on ułamany i go nie ma.
    krzychoo1987
    Level 2  
    Witam,
    Sprezyna 381 odpowiada za napiecie paskow i odpowiedni uciag traktorka z pelnym koszem pod wzniesienia. Dodatkowo przez srodek wzdluz sprezyny przechodzi lancuch. Nalezy go tak zakrecic ze sruba regulacyjna zeby podczas jazdy byl poluzowany .Po wcisnieciu sprzegla/hamulca ma napinac sprezyne.
    Zaznaczony element na zolto to czesc zacisku do tarczy hamulca.Na forum podana jest instrukcja serwisowa jak wyregulowac ciegno hamulca.
    Jordandc
    Level 15  
    Witam jeżeli chodzi o element zacisku hamulca to mam ułamany jak na zdjęciu ale traktorek odziwo hamuje. Kosza nie mam wcale do niego. Traktorek APR 15/102 (Dino) - skrzynia biegów przy okazji mógłby ktoś zrobić zdjęcie tego zacisku? Może bym coś przyspawał.

Czy ta sprężyna to 381?

I jeszcze jedno. Do czego jest ta śrubka z otworkiem w środku?

żaróweczka
    Level 11  
    Witam Panowie fajny temat a mam pytanie bo jest jeszcze jedno cięgło ze sprężyną nr164
    Do czego służy co nią regulujemy ?? pokazałem na zdjęciu zapożyczone z tematu czerwoną strzałką
    MarekZdzuj
    Level 1  
    Cześć

Miałem problem ten sam traktor jeździł do przodu tył super ale wogole nie zmieniał prędkości
    Wyciągnąłem wariator i był tak zardzewiały ze wogole nie było posuwu na osi pomiędzy kołami pasowymi rozruszałem posmarowałem i leci jak rakieta.
    keey
    Level 12  
    Cześć,
    po zimowym serwisie mam problem z traktorkiem. Wymieniłem łożyska w wariatorze i w przeniesieniu napędu jazdy. Wszystko złożyłem prawie tak jak było. Prawie, bo nie pamiętam jak naciągnięta była sprężyna hamulca. Jednak nie to mnie martwi. Silnik pracuje, rolka paska obraca się, ale ten stoi i nie napędza wariatora. Wydaje się bardzo luźny. Przesunąłem wariator maksymalnie do tyłu ale dalej to samo. Napinam mocniej sprężynę hamulca i coś tam zaczyna łapać ale ciągle to zbyt mało żeby jechać. Przed serwisem jeździł normalnie. Macie jakieś sugestie?