Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw startowy Renault Laguna 2 2.0 16V IDE

24 Paź 2017 09:40 831 8

• Poziom 7  
    Witam,
    potrzebuję porady odnośnie wymiany zestawu startowego w mojej Reni:
    posiada ona sterownik silnika wyprodukowany przez siemensa z nr 8200200577.

Po przeszukiwaniu akcji na serwisach aukcyjnych znalazłem same sterowniki, oraz ciekawostkę:
    ten sam silnik posiadał sterownik wyprodukowany przez firmę BOSH. Tak na chłopski rozum to wymiana sterownika + wymiana BSI + wymiana blokady kierownicy + karta
    wzięta z tego samego modelu oraz oznaczenia silnika niezależnie od producenta ( sterowniki pod ten sam silnik 2.0 16V ide) nie powinna sprawić problemów z uruchomieniem samochodu.
    Chyba, że się mylę. Proszę o opinię.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 43  
    Wtyk, instalacja Bosch a Siemens raczej się różni.
  • SterControlSterControl

• Poziom 7  
    No to pewnie i tak lipa. Tak się zastanawiam dlaczego sprzedający mają tylko same sterowniki silnika bez bsi, blokad kierownicy i kart.

• Poziom 7  
    Mam problem z istniejącą kartą. Była już kiedyś naprawiana przez pewnego Pana który zajmuje się tym i działała jednak w najmniej odpowiednim momencie przestała działać - jakoś po roku. Pojawiły się też inne błędy. Koszt naprawy karty w mojej okolicy to 170 zł + karta z innego pojazdu ( elektronik stwierdził, że wystarczy przełożyć elementy z jednej karty do drugiej żeby działała poprawnie bo miałem zamiast ścieżek przylutowane już kabelki w 2 punktach po naprawie ),dlatego pomyślałem, że w związku z błędami i problemami w Reni zamówił bym cały zestaw startowy a stare częsci z kartą by były w zapasie, a wyeliminował bym tym kwestie awarii bsi lub uch odnośnie błędów.

• Poziom 7  
    nowa karta w renault to spory wydatek zapewne. a samochód jest unieruchomiony to nigdzie nie pojedzie - brak zapłonu.

• Poziom 7  
    Pomógł użytkownik Adam7009. Polecam szybko i profesjonalnie karta naprawiona.

Temat zamykam