Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczepa Kogel hamuje podczas jazdy

24 Paź 2017 15:17 1248 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam naczepe wywrotke KOGEL na pneumatyce Wabco i problem jest nastepujacy. Naczepa hamuje podczAs jazdy na postoju jest wszystko Ok natomiast podczas jazdy cos trzyma ta naczepe.

Dodam ze modulator byl sprawdzony i jest dobry a zawor zwrotnego powietrza od hamulcy zostal wymieniony na nowy. Okladziny bebny i grzechotki rowniez zostaly wymienione na nowe. Po odlaczeniu przewodu abs jest tak samo jak rowniez po odlaczeniu zoltego przewodu powietrza od konia rowniez jest tak samo.

WLOZYLEM MNOSTWO KASY A NACzepa nadal hamuje tak jak hamowala przed zrobieniem tego.
  • Poziom 10  
    sprawdzałeś naczepę z innym ciągnikiem ?
  • Poziom 27  
    Proszę trochę jaśniej. Nie wiem czy mam rozumieć że po wypięciu przewodów od naczepy żółtej słuchawki i przewodów abs naczepa nadal sama hamuje czy odwrotnie.
  • Poziom 32  
    Witam. W układzie hamulcowym naczepy może brakować powietrza i w tedy sprężyna w siłownikach może zadziałać . Jest też możliwe , że zbyt mocno podregulowałeś grzechotki . Kolega Nowwak dobrze podpowiada - zmień konia i zobacz czy coś się zmieni.Jeśli odłączyłeś przewody ABS to podczas jazdy masz pełne hamowanie bez względu na to jak wciśniesz pedał hamulca i bez względu czy naczepa jest pusta czy pełna.
  • Poziom 19  
    darfur5 napisał:
    Jeśli odłączyłeś przewody ABS to podczas jazdy masz pełne hamowanie bez względu na to jak wciśniesz pedał hamulca

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Naczepa w takim przypadku nie hamuje w trybie zero-jedynkowym!
  • Poziom 32  
    Masz rację kolego! Trochę się zagalopowałem :D
  • Poziom 26  
    Przy odłączonym przewodzie EBS nie będzie regulacji siły hamowania do ciężaru pojazdu. Naczepa hamować będzie 1:1 czyli jakie ciśnienie na podane z żółtego złącza takie pójdzie na siłowniki. Koledze radzę sprawdzić ciśnienie zasilania jakie idzie do naczepy oraz czy w żółtym przewodzie czyli sterowaniu nie występuje ciśnienie szczątkowe. To tak na początek...
  • Poziom 12  
    Witam. Czy ta naczepa ma dohamowanie na zakrętach? Ciekawe jakie widzi kąty pochylenia podczas jazdy. Masz możliwość sprawdzenia tego programem diagnostycznym? No, a poza tym to do sprawdzenia na siłownikach hamulcowych czy po odpuszczeniu hamulca nie ma tam ciśnienia tak jak pisali poprzednicy. Po spuszczeniu ręcznego również musi być tyle ciśnienia żeby się cofnął siłownik. Napisz czy z innym ciągnikiem jest dobrze.
  • Poziom 27  
    Zauważcie że więcej zainteresowani tematem są użytkownicy chcący pomóc niż sam zainteresowany. Autor tematu od 24 paż. nie napisał żadnej informacji. Szkoda straty czasu.
  • Poziom 32  
    Pewnie jeszcze pompuje powietrze do naczepy pompką do roweru :D
  • Poziom 8  
    Temat ogarniety okazlo sie ze trzeba bylo.cisnienie na zaworach podregolowac (zwiekszyc cisnienie) i jest gitara