Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naczepa Kogel hamuje podczas jazdy

marian1855 24 Oct 2017 15:17 2247 10
 • #1
  marian1855
  Level 9  
  Witam, mam naczepe wywrotke KOGEL na pneumatyce Wabco i problem jest nastepujacy. Naczepa hamuje podczAs jazdy na postoju jest wszystko Ok natomiast podczas jazdy cos trzyma ta naczepe.

  Dodam ze modulator byl sprawdzony i jest dobry a zawor zwrotnego powietrza od hamulcy zostal wymieniony na nowy. Okladziny bebny i grzechotki rowniez zostaly wymienione na nowe. Po odlaczeniu przewodu abs jest tak samo jak rowniez po odlaczeniu zoltego przewodu powietrza od konia rowniez jest tak samo.

  WLOZYLEM MNOSTWO KASY A NACzepa nadal hamuje tak jak hamowala przed zrobieniem tego.
 • #2
  Nowwak
  Level 10  
  sprawdzałeś naczepę z innym ciągnikiem ?
 • #3
  stanisławpiotr
  Level 32  
  Proszę trochę jaśniej. Nie wiem czy mam rozumieć że po wypięciu przewodów od naczepy żółtej słuchawki i przewodów abs naczepa nadal sama hamuje czy odwrotnie.
 • #4
  darfur5
  Level 33  
  Witam. W układzie hamulcowym naczepy może brakować powietrza i w tedy sprężyna w siłownikach może zadziałać . Jest też możliwe , że zbyt mocno podregulowałeś grzechotki . Kolega Nowwak dobrze podpowiada - zmień konia i zobacz czy coś się zmieni.Jeśli odłączyłeś przewody ABS to podczas jazdy masz pełne hamowanie bez względu na to jak wciśniesz pedał hamulca i bez względu czy naczepa jest pusta czy pełna.
 • #5
  dare23
  Level 19  
  darfur5 wrote:
  Jeśli odłączyłeś przewody ABS to podczas jazdy masz pełne hamowanie bez względu na to jak wciśniesz pedał hamulca

  Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Naczepa w takim przypadku nie hamuje w trybie zero-jedynkowym!
 • #6
  darfur5
  Level 33  
  Masz rację kolego! Trochę się zagalopowałem :D
 • #7
  diablo23248
  Level 27  
  Przy odłączonym przewodzie EBS nie będzie regulacji siły hamowania do ciężaru pojazdu. Naczepa hamować będzie 1:1 czyli jakie ciśnienie na podane z żółtego złącza takie pójdzie na siłowniki. Koledze radzę sprawdzić ciśnienie zasilania jakie idzie do naczepy oraz czy w żółtym przewodzie czyli sterowaniu nie występuje ciśnienie szczątkowe. To tak na początek...
 • #8
  pawelwoj90
  Level 13  
  Witam. Czy ta naczepa ma dohamowanie na zakrętach? Ciekawe jakie widzi kąty pochylenia podczas jazdy. Masz możliwość sprawdzenia tego programem diagnostycznym? No, a poza tym to do sprawdzenia na siłownikach hamulcowych czy po odpuszczeniu hamulca nie ma tam ciśnienia tak jak pisali poprzednicy. Po spuszczeniu ręcznego również musi być tyle ciśnienia żeby się cofnął siłownik. Napisz czy z innym ciągnikiem jest dobrze.
 • #9
  stanisławpiotr
  Level 32  
  Zauważcie że więcej zainteresowani tematem są użytkownicy chcący pomóc niż sam zainteresowany. Autor tematu od 24 paż. nie napisał żadnej informacji. Szkoda straty czasu.
 • #10
  darfur5
  Level 33  
  Pewnie jeszcze pompuje powietrze do naczepy pompką do roweru :D
 • #11
  marian1855
  Level 9  
  Temat ogarniety okazlo sie ze trzeba bylo.cisnienie na zaworach podregolowac (zwiekszyc cisnienie) i jest gitara