Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7750G Czarny ekran

24 Paź 2017 13:14 426 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam dokładnie taki sam problem po zabawie grafiką w odblokowanym biosie. Laptop uruchamia się i po 3 sekundach restartuje ( z podłączonym zasilaniem, na samej baterii wyłącza się). Dodam jeszcze, że po wyciągnięciu kości ram laptop nie restartuje się lecz nie wyświetla obrazu, wentylator zwalnia, dioda zasilania się świeci i tak sobie może chodzić... Znalazłem coś takiego na zagranicznym forum:
    Cytat:
    This mod is needed by almost every 7750 owner, because without the video tab nobody can enable permanent PCI graphics and the machine crashes sometimes.

I suppressed the possibility to disable the internal graphics device. Because this breaks the whole machine (I had to replace the motherboard). Sad
    Yes, I had to replace the board. Tried every possible recovery method...
    USB Stick, CD Rom... with no success. So I guess something was
    bricked.

Czyli płyta główna uwalona? Jakim sposobem mogło to się stać? Czy przeprogramowanie kości BIOS coś by tu pomogło?

Wydzieliłem jako nowy temat. Nie podpinaj się pod cudze wątki. RADU23
  • Poziom 12  
    Nie znamy dokładnej przeszłości laptopa. Może być to problem bios lub tez płyty, jeśli jednak po wyjęciu pamięci ram nie ma restartu, wszystko wskazuje na jej uszkodzenie. Należy sprawdzić laptopa z inną pamięcią lub tę, którą masz w innym urządzeniu. Obraz bez pamięci operacyjnej nie ma prawa się pokazać, gdyż coś mu.si przetworzyć te informacje dla układu graficznego.
  • Poziom 2  
    Dziwna sprawa z ta pamięcią bo w innym laptopie działa normalnie
  • Poziom 12  
    Skoro tak, to problem może tkwić w nieprawidłowym jej osadzeniu lub też samym gnieździe.Przyjrzyj się slotowi i wyczyść styki pędzelkiem lub sprężonym powietrzem.
  • Poziom 2  
    Sloty wyczyszczone w jednym i w drugim to samo.. Moze to byc uwalony mostek? Ma on w sobie jakis kontroler pamięci.
  • Poziom 12  
    Owszem może być to uszkodzenie płyty polegające na usterce mostka północnego.Nie tyle ma kontroler pamięci co sam za komunikację pomiędzy podzespołami w tym właśnie pamięcią odpowiada.
    Czy przy działającym laptopie mostek wyraźnie się nagrzewa?