Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32M5672 - brak możliwości podłączenia wzmacniacza

24 Paź 2017 16:14 762 9
 • Poziom 9  
  Witam forumowiczów!
  Nie pomógł mi internet, nie pomogły mi dotychczasowe tematy na elce, może ludzie pomogą.
  Posiadam w/w telewizor. Chciałbym do niego podpiąć wzmacniacz i zewnętrzne kolumny, ale pojawiają się trudności. Tv nie posiada analogowego wyjscia audio (ani rca, ani jack-sluchawek) a jedynie optyczną cyfrówkę.
  Jako że wzmacniacz budowałem "pod telewizor", zaopatrzylem go w przetwornik toslink-rca. Nie sprawdziłem jak to będzie działać, a dopiero później dowiedziałem się że po optyku nie ma regulacji głośności. Więc do każdej zmiany głośności trzeba by ręcznie kręcić potencjometrem, a nikomu z domowników się to nie uśmiecha. potencjometr z silnikiem też odpada, bo rodzina mnie zabije za kolejny pilot (tym razem TYLKO do regulacji głośności).
  Chciałem zczytać jakie kody podaje pilot telewizora podczas regulacji i zbudować klona odbiornika, ale niestety. Ten model działa po bluetooth, a jestem za słaby w cyfrówkę żeby to oprogramować.
  Kolejnym pomysłem (który upadł przez brak mozliwosci realizacji) było wykorzystanie kanału inf. zwrotnej z HDMI-arc, tak jak to się robi w amplitunerach. Ale jak wspomniałem nie umiem tego oprogramować.
  Moje pytanie jest chyba oczywiste - jak podłączyć wzmacniacz do telewizora, żeby zachować regulację głośności pilotem telewizora.
  Jeśli zły dział proszę moda o wybaczenie i przeniesienie ;)
  Pozdrawiam!
 • Poziom 35  
  Sprawdź w opcjach dźwięku, czy nie ma możliwości przełączenia na stereo przez optyka i czy wtedy nie będzie przypadkiem regulacji głośności?
 • Poziom 9  
  niestety, ustawienia tego tv są bardzo ubogie. nic takiego nie znajduję
 • Poziom 35  
  Strona 75 instrukcji:
  Ustawienia
  Dźwięk
  Ustawienia eksperckie
  Format wyjściowego dźwięku cyfrowego
 • Poziom 9  
  fajnie fajnie. mam takie ustawienie. tylko mogę zmienic pomiedzy pcm, dolby digital a dts. na pcm dziwiek dziala, ale regulacji brak. na pozostalych nie slychac nic poza szumami i trzaskami :(
 • Poziom 43  
  Adaho1999 napisał:
  ale regulacji brak.

  No i prawidłowo - na porcie optycznym poziom audio jest stały.
 • Poziom 41  
  Oprócz wejścia optycznego, ten wzmacniacz ma jakieś inne wejścia sygnału audio?
 • Poziom 9  
  oczywiście, wzmacniacz na 6 wejsc, 3 RCA, optyk, minijack i bluetooth. Może i prawidłowo że nie ma regulacji, ale ja ją chcę... Jak to zrobić?
 • Poziom 41  
  O ile telewizor jest po gwarancji i kolega czuje się na siłach, to można rozważyć podpięcie się pod głośniki telewizora.
  Sygnał z nich można podać na wejście analogowe wzmacniacza poprzez oporowe dzielniki napięcia.
  Dzielnik napięcia nie jest problemem do policzenia.

  Kwestią dodatkowego rozważenia jest czy głośniki TV mają "grać" zawsze razem ze wzmacniaczem,
  czy lepiej jest mieć wybór skąd odtwarzany jest dźwięk.
 • Poziom 9  
  Niestety, gdyby tv należał wyłącznie do mnie, lub był po gwarancji, dogrzebałbym się przed wzmacniacz M.Cz. i wyprowadził ludzkiego mini jacka. Ale tak nie jest, więc muszę kombinować