Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy dwufunkcyjny Nike IONO firmy Immergas - nie załącza się

24 Paź 2017 19:35 1176 6
  • Poziom 2  
    Mam problem z dwufunkcyjnym piecem gazowym Immergas NIKE IONO, nie puszcza gazu, nie załącza się, nie wiem w czym tkwi problem. Czy ktoś miał podobnie, szukam przyczyny i zastanawiam się, czy pakować się w naprawę, czy rozejrzeć się za nowym piecem. Dodam, że piec ma swoje lata.
  • Poziom 2  
    Ja mam model bez wyświetlacza, są dwa wyłączniki: na ciepła wodę i na co. Przy uruchamianiu słychać, ze pracuje tylko pompka wodna, jest przepływ wody przez piec, a nie zapala sie gaz- nie działają iskrowniki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Miałem podobny problem u klienta i w moim przypadku winowajcą okazała się płyta kotła.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za odpowiedź, dokładnie to sie zepsuło, popsuła się płytka gówna, a w modelu liczącym 15 lat koszt części plus załozenie to 1000 zl, tak więc rozgladamy sie za nowym piecem.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdźcie już kondensacyjny np. victrix exa :)
  • Poziom 1  
    Też mam piec Nike Iono ok 20 lat.Wina nie załączania się zapłonu faktycznie leży po stronie elektroniki w sterowniku SKG 512RM. A konkretnie może być uszkodzony kondensator elektrolityczny lub cewka. Moje pomiary potwierdził serwisant,który wymienił na nowy -koszt ok 300 zł z wymianą. Części zapewne znacznie tańsze. 1000 zł za wymianę to znaczna przesada. Resztę dopiszcie sobie sami:)
    Te stare piece jak to powiedział serwisant "są proste i nie ma się w nich co psuć" :)