Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD widać dysk nie widać partycji, po usunięciu partycji linuksa

Cardangel 24 Paź 2017 20:31 408 6
  • #1 24 Paź 2017 20:31
    Cardangel
    Poziom 4  

Witam.
    To mój pierwszy post na forum więc dla Wszystkich Was przesyłam pozdrowienia i jednocześnie dziękuję za pomoc udzieloną do tej pory z Waszych postów jak i zapewne przyszłą.

Mój problem polega mianowicie na tym że:
    - mam dysk który normalnie dzialał w laptopie z dwoma systemami - Win7 Home i Linuks Mint.
    - na dysku są 4 partycje - Recovery, C,D,E oraz partycje linuksowe.

Problem pojawił się przed kilkoma dniami kiedy chciałem zainstalować 10.
    Przywróciłem MBR zgodnie z poradnikiem z sieci "Jak usunąć Linuksa" na forum użytkownika roobal w dobrych programach.
    uruchomiłem ponownie i było oki. Win wystartował bez Gruba.
    W zarządzaniu dyskami widoczne były normalne partycje oraz te linuksowe. Zacząłem usuwać partycje od ostatniej partycji która była widoczna po partycji E.
    System poprosił o restart co też uczyniłem. Komputer umarł. od tamtej pory nie chciał się uruchomić i widoczny był jedynie black screen z migającym kursorem.
    Wyciągnąłem dysk i podłączyłem po usb do innego komputera.
    Dysk widać jako stacje dysków w menedżerze urządzeń ale w zarządzaniu dyskami nie.
    Postanowiłem zbadać temat Hirensem 15.2. dysk po usb czy wpięty do komputera po SATA jako jedyny dysk czy też jako drugi efekt ten sam.
    komputer się uruchamia. W POST dysk widoczny
    Hirens się uruchamia. Po wybraniu programów DOS płyta startuje ale całość zatrzymuje się na pierwszym ekranie i nic nie idzie dalej.
    Próbowałem juz chyba wszystkiego co mi znane ale niestety bez efektu.
    Chciałbym przywrócić dane z tego dysku. na samym dysku to juz nie bardzo mi zależy.
    Proszę pomóżcie. Pozdrawiam

0 6
  • #2 24 Paź 2017 20:39
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Widok z okna partycje z DMDE po wybraniu dysku z urządzeń fizycznych zamieść.

0
  • #3 24 Paź 2017 20:44
    Cardangel
    Poziom 4  

Dziękuję za szybką reakcję. Jutro wkleję uzyskane informacje bo dysku nie mam przy sobie. Został w pracy :)

Edit 25.10.2017 16:54
    Tak jak obiecałem dodaje obrazki.

HDD widać dysk nie widać partycji, po usunięciu partycji linuksaHDD widać dysk nie widać partycji, po usunięciu partycji linuksa

Tak jak opisywałem dysk widoczny jest jako urządzenie w menedżerze urządzeń jednak nic poza tym go nie widzi.

0
  • #4 26 Paź 2017 19:07
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Urządzenie włączone? Odinstalowanie urządzenie powoduje jakiś efekt? Po SATA w laptopie identyczny widok? Piszesz tylko, że dysku nie widać, ale czy jest identycznie wykrywany? Po czym tak stało się? Samo z siebie? Usunięcie partycji nie powoduje aż takich problemów. Jak nigdzie dysku nie widać, to nie jesteś w stanie sam danych odzyskać, choć z drugiej strony w menadżerze go widać. W BIOS jest wykrywany?

0
  • #5 28 Paź 2017 10:59
    Cardangel
    Poziom 4  

Urządzenie włączone? -Tak
    Odinstalowanie urządzenie powoduje jakiś efekt? - Żadnego
    Po SATA w laptopie identyczny widok? - Tak
    Piszesz tylko, że dysku nie widać, ale czy jest identycznie wykrywany? - Nie rozumiem o co chodzi. Jak możesz to sprecyzuj
    Po czym tak stało się? Samo z siebie? Usunięcie partycji nie powoduje aż takich problemów. - Wszystko co zrobiłem z tym dyskiem opisałem w pierwszym poście.
    Jak nigdzie dysku nie widać, to nie jesteś w stanie sam danych odzyskać, choć z drugiej strony w menadżerze go widać. W BIOS jest wykrywany? Tak jest wykrywany i widoczny zarówno w biosie i w POST.
    Jedyne co działa z ttym dyskiem z płyty Hirens to narzędzie do zmiany hasła. Narzędzie widzi i dysk i partycje.

0
  • #6 28 Paź 2017 11:53
    Dra98
    Poziom 41  

Cardangel napisał:
    jak opisywałem dysk widoczny jest jako urządzenie w menedżerze urządzeń jednak nic poza tym go nie widzi.

Spróbował bym jeszcze DMDE dla linuksa [ewentualnie DOS] by uniknąć pewnych problemów z Windows. Warto jeszcze sprawdzić czy w Linuksie uda się odczytać S.M.A.R.T.

0
  • #7 21 Sty 2018 19:34
    Cardangel
    Poziom 4  

Witam.
    Niestety po wielu próbach w rożnych konfiguracjach nic się nie zmieniło i stan dysku jest taki jak w pierwszym moim poście w tym temacie. Może teraz ktoś będzie miał pomysł jak rozwiązać mój problem.?

0