Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stefanelli Sis Plus - Problem ze wskazaniami w programie, podłączanie.

24 Paź 2017 22:29 906 8
  • Poziom 5  
    Witam.
    Samochod Citroen Xantia 2, motor: 1.8i 16v 110KM (XU7 JP4), istalacja LPG: Stefanelli Sis Plus.

Problem następujący:
    Przy podłączeniu komputera pod instalację pokazuje mi dziwne odczyty. Tzn:
    Stefanelli Sis Plus - Problem ze wskazaniami w programie, podłączanie.Stefanelli Sis Plus - Problem ze wskazaniami w programie, podłączanie.Stefanelli Sis Plus - Problem ze wskazaniami w programie, podłączanie.

Wszystko rozchodzi się o to, że samochód na postoju ma około 1000RPM, a w programie pokazuje jak pokazuje. Przy dodaniu gazu obroty rosną. To samo dotyczy się temp. - nie pokazuje prawidłowej. Prawidłowo ma około 2 razy większą.

Drugi problem:
    Do kabla nie dodano instrukcji podlączenia i wszystko byloby ok, gdyby nie jeden kabelek który mnie nurtuje a którego nie podłączałem (bo szczerze nie wiem gdzie). Oto ten kabel (na zdjęciu na czerwono):
    Stefanelli Sis Plus - Problem ze wskazaniami w programie, podłączanie.

Proszę o porady. Na forach, internetach nie znalazłem odpowiedzi na ten problem, a u gazowników ciężko sie coś dowiedzieć ze względu na brak ich wiedzy nt. tej instalacji.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Jest opisane pod zdjęciami. Program przekłamuje i to sporo, stąd moje zapytanie jaka może być tego przyczyna?
  • Poziom 5  
    No właśnie to co podałeś. Wyświetlać i wyświetla, ale nieprawidłowe wartości. Opisałem wszystko wyżej. Dokładnie:

RPM - podczas robienia zdjęcia było w okolicach 1000RPM, na programie pokazywało wowczas tyle ile pokazywało (1700).

Temp. - wg. wskaźnika na desce rozdzielczej była dwa razy wyższa niz to co widac w programie.

Cisnienie nie wiem jakie było naprawde.
  • Poziom 5  
    Niestety pomimo wielu poszukiwań nie znalazłem w programie żadnej opcji która by umożliwiała zmianę cewek/cylindrów...
  • Poziom 5  
    Przepraszam za długą przerwę.

Napisałem do producenta i napisał mi, że interfejs pokazuje to co wysyła mu ECU gazu, więc problemu należy szukać w instalacji, jej czujnikach, ECU itd.