Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Mynute 13/20 temperatura wody

25 Oct 2017 08:52 684 1
  • Level 10  
    Dobry dzień,
    babcia Beretta Mynute 13/20 skończyła właśnie 20 lat. Po włączeniu w tym sezonie ogrzewania okazało się, że dość mocno rośnie ciśnienie i uruchamia się zawór bezpieczeństwa. Po lekturze forum, odmieniłem wymiennik gotując go dość długo w wodzie z kwaskiem cytrynowym i płucząc. Przy okazji przepłukałem nagrzewnicę, posprawdzałem membrany i nasmarowałem popychacze.

Wczoraj poskładałem wszystko do kupy, ogrzewanie zaczęło pracować normalnie. Po kilku minutach grzania piec się wyłączył. I nie chciał się już grzać. Bez względu na to czy to CO, czy CWU. Puszczam wodę, mebrana łapie ciśnienie, popychacz wypycha dźwignię, mikrostyk załacza się. Płomień odpala się dosłownie na pół sekundy i gaśnie. Po wygaszeniu pieca, odłączeniu od zasilania, godzinie odpoczynku i ponownym uruchomieniu wszystko przez chwilę działa normalnie. Zastanawiające jest mocno to, że bez względu na ustawienie regulacji z kranu leci mi wtedy bardzo, bardzo gorąca woda. Co może być powodem takiego zachowania pieca?
  • Level 10  
    Przeczyściłem wszystkie styki, z rurą od odkurzacza wlazłem wszędzie gdzie się dało i przeszło jej. Działa normalnie.
    Serwisanta też zdążyłem wezwać, ale niestety nie dojechał.