Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdeformowany obraz przy połączeniu Android TV do TV (HDMI -> DVI)

heydii 25 Paź 2017 09:24 468 0
 • #1 25 Paź 2017 09:24
  heydii
  Poziom 1  

  Witam,

  Telewizor Philips RZ 27LZ55
  Android TV box MXQ, ver: 4.4.1
  Amplituner Denon 1911
  Kabel 1 (A- HDMI, B-DVI)
  Kabel 2 (A - HDMI, B-HDMI)

  Mam problem z obrazem przy podłączeniu bezpośrednim między TV box i TV kablem 1 - "A" do TV box, "B" do TV. Obraz wygląda tak: Zdeformowany obraz przy połączeniu Android TV do TV (HDMI -> DVI)

  Przy podłączeniu pośrednim, czyli TV box do amplitunera kablem 2 i amplitunera kablem 1 do TV - "A" do amplitunera, "B" do TV. obraz jest poprawny:Zdeformowany obraz przy połączeniu Android TV do TV (HDMI -> DVI)

  Sprawdzałem inne kable HDMI -DVI.
  Sprawdzałem rozdzielczości, wszystkie które działają na podłączeniu przez ampli, nie działają przy podłączeniu bezpośrednim.
  Telewizor poprawnie wyświetla obraz z innych źródeł podłączonych bezpośrednio kablem 1.
  Jedynie przy przestawieniu w TV box, żeby dźwięk był prowadzony SPDIF, a nie HDMI powoduje trochę mniejsze poszatkowanie obrazu, ale ciągle obraz jest nieczytelny.

  Gdzieś widziałem jakąś informację o zakresie częstotliwości RGB do DVI, ale nie czuję się mocny w tym temacie, więc nie wiem, czy powyższe, to nie jakaś brednia. Czy może tutaj chodzi o jakąś zgodność standardów? Może jakaś przejściówka, lub adapter, żeby można było uzyskać poprawny obraz bez konieczności użycia amplitunera?

  Pozdrawiam

  0 0
 • Mitronik