Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 930 - Brak dzwieku po hdmi

Czarnybytom 25 Paź 2017 12:17 333 3
  • #1 25 Paź 2017 12:17
    Czarnybytom
    Poziom 13  

Jak w temacie mam Samsunga z 4k i wyjściem arc na 4 HDMI. Podłączony do amplitunera dekoder Polsatu i brak dźwięku kiedy jest obraz... Kiedy mam dźwięk nie mam obrazu i już powoli mam dość tego urządzenia. Nie wiem co robię źle. Kabel High speed do tv i amplitunera.

0 3
  • Pomocny post
    #2 25 Paź 2017 13:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli korzystamy z ARC pomiędzy telewizorem a wzmacniaczem to wskazane jest, aby wszelkie urządzenia zewnętrzne były podłączone do telewizora.

W tym przypadku dekoder Polsatu.
    W ten sposób unika się chaosu, którego kolega doświadcza.

0
  • #3 27 Paź 2017 07:10
    Czarnybytom
    Poziom 13  

Informacja pomogla i wszystko dziala tak jak napisales. A czy da sie podlaczyc urzadzenia do wzmacniacza zamiast do tv i tylko wyjsc jednym HDMI do tv zeby byl dzwiek i obraz po HDMI.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Paź 2017 07:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Czarnybytom napisał:
    A czy da sie podlaczyc urzadzenia do wzmacniacza zamiast do tv i tylko wyjsc jednym HDMI do tv zeby byl dzwiek i obraz po HDMI.

Tak, można tak zrobić. Ale wtedy koniecznie w obu urządzeniach trzeba wyłączyć ARC i HDMI-CEC (Anynet+ w przypadku Samsunga).
    Ale w takim przypadku nie będzie dźwięku w wzmacniaczu z aplikacji telewizora - Smart czy inne Youtube.

Można to przesłać do wzmacniacza przewodem optycznym lub koaksjalnym w zależności w jakie wyjście cyfrowe audio telewizor jest wyposażony.
    Ewentualnie wyjście słuchawkowe TV można wziąść pod uwagę.

0