Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexus 7 2013 LTE do samochodu - zasilanie

kwasikowsky 25 Paź 2017 13:28 1992 9
  • #1 25 Paź 2017 13:28
    kwasikowsky
    Poziom 2  

Witam,

Przymierzam się do montażu tabletu Nexus 7 LTE 2013 w samochodzie Lexus IS 200.
    Mam już zebrane większość części ale mam duży dylemat co do podłączenia zasilania w samochodzie. Mianowicie chodzi o 2 warianty:

Wariant 1:

-usunięcie baterii z tableta ze względu na warunki atmosferyczne zima/lato i podłączenie go poprzez przetwornicę step down np. do akumulatora
    do tego chciałbym zamontować moduł przekaźnik zwłoki na np 30 minut po wyłączeniu zapłonu żeby tablet nie wyłączał się po każdym wyjęciu kluczyka przy załóżmy tankowaniu. Czy do tego można zastosować ewentualny bezpiecznik? Czy przetwornica 12v>5v np 3A to ogarnie?
    -Do tego chciałbym zamontować USB HUB a do tego kamerę cofania i ewentualnie miejsce na jakieś inne urządzenia. Z tego co obczytałem się w internecie USB HUB może nie dać rady z zasilaniem z tableta przez kabel Y OTG i w związku z tym mam koejny dylemat czy nie poprowadzić do niego oddzielnego źródła zasilania

Wariant 2:

-Pozostawić baterię i zaopatrzyć się w dwie ładowarki USB o jakichś określonych parametrach do tego zrobić ładowania tableta oraz osobne zasilanie z drugiej ładowarki do USB HUBa . Tylko pytanie czy pobór prądu tableta nie będzie tak wielki żeby ładowarka nadążała go ładować,

Bardziej wolałbym zastosować wariant pierwszy. W załączeniu dodaję schemat który rozrysowałem mniej więcej. Nie jestem zaawanowanym elektrykiem dlatego proszę o porady bądź ewentualne poprawki. Z góry bardzo dziękuję :D
    Nexus 7 2013 LTE do samochodu - zasilanie

0 9
  • CControls
  • #2 25 Paź 2017 21:43
    marek216

Poziom 43  

kwasikowsky napisał:
    -usunięcie baterii z tableta ze względu na warunki atmosferyczne zima/lato i podłączenie go poprzez przetwornicę step down np. do akumulatora

Mało rozsądne - igrasz z fizyką.

kwasikowsky napisał:
    do tego chciałbym zamontować moduł przekaźnik zwłoki na np 30 minut

Ciekaw jestem tego urządzenia - znalazłeś takie coś?

0
  • CControls
  • #4 01 Sty 2018 20:29
    conradk
    Poziom 2  

Witam ja od jakiegoś czasu też się bawię z nexusem w samochodzie mam parę problemów z ładowaniem

Dodano po 6 [minuty]:

U mnie wszystko działa super, tylko cały czas mam problem z utrata mocy. Zdarza się że np przez 24 ubędzie 1proc baterii a zdarza się że i 40 proc, coś wybudza tablet i zżera baterie

0
  • #5 03 Sty 2018 14:27
    kwasikowsky
    Poziom 2  

Spróbuj skonfigurować aplikację tasker. Używasz ładowarki USB? może jest za słaba

0
  • #6 03 Sty 2018 14:48
    conradk
    Poziom 2  

Nie doszedł mi mail od Ciebie. Ja używam zasilacza regulowanego, mam napięcie 5,5 V. Ładuje dobrze tylko problem ze spadkiem napięcia. Mam wersję Nexus 2017 LTE z kartą SIM i internetem. Android 6.0 root, jądro Timur kernel,

0
  • #7 03 Sty 2018 15:03
    marek216

Poziom 43  

conradk napisał:
    Ja używam zasilacza regulowanego, mam napięcie 5,5 V. Ładuje dobrze tylko problem ze spadkiem napięcia.

Napięcie, napięciem. A co z prądem?

0
  • #8 03 Sty 2018 15:49
    conradk
    Poziom 2  

Źle sie wyraziłem, tablet w trybie uśpienia za szybko się rozladowywuje, coś go wybudza i zżera baterie,

Dodano po 11 [minuty]:

Na razie po licznych próbach instalacji różnych androidów taskerow itp. po 10h w trybie uśpienia dalej 100 proc baterii. Zainstalowałem pakiet Gapps MINI, odinstalowałem zbędne aplikacje systemowe typu kalendarz, kalkulator, zdjęcia google. Okazało się też, że Wifi bardzo zjada baterie, trzeba wyłączyć skanowanie w ustawieniach lokalizacji. Na razie testuje w warunkach domowych. Czytałem też że powodem szybkiego rozładowywania może być wadliwa ładowarka lub zasilacz podczas uruchamiania zapłonu tablet dostaje kopa i to może być też powodem. Możnaby było założyć wyłącznik przed zasilaczem

0
  • #9 15 Mar 2018 01:29
    Lolo12123
    Poziom 2  

Witam ja ukończyłem projekt nexus a 7 w audi a3. Tablet jest wyciagany z tacki. Muzyka leci przez otg do przetworzona dac behringer a z tamtad do wzmacniacza 4 kanałowego w bagazniku. Wszystko cacy. Dorobiłem osobny wlacznik na ładowarkę bo wylaczanie stacyjka jak na chwile wysiadalem z samochodu mnie irytowalo. Jedyne ie pozostał niewielki problem i tu proszę o pomoc. Pozdrawiam wlaczaniu zasilania na ładowarkę a co zA tym idzie tabletu nie uaktywnia siak dac dopiero ponowne rozlaczenie na ulamek sekundy i ponownie załączenie uaktywnia . Jesto tak za każdym razem jak postoi powyżej 7 minut. Trzeba dwa razy go załączac. Jakieś pomysły?

0
  • #10 04 Gru 2018 23:45
    mariosandy
    Poziom 2  

Witam i poradziłeś sobie z tym zasilaniem??

0