Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell XPS-11 - komputer traci połączenie BT z myszką

GISek 25 Oct 2017 13:31 462 4
    GISek
    Level 9  
    Na wstępie przepraszam, jeśli temat założony nie w tej części forum.

Problem z jakim borykam się od jakiegoś czasu już mnie mocno irytuje, a rozwiązania nie znalazłem. Może szanowne grono będzie umiało mi pomóc.
    Posiadam laptopa marki Dell, model XPS-11. Jakiś rok temu wpadłem na pomysł, żeby przerzucić się z myszy kablowej na wersję BT, bo przecież mój laptop posiada komunikację BT. Żeby nie kombinować zakupiłem elegancką mysz sygnowaną przez Della. Pierwszy kłopot/nie kłopot to brak na stronie Della sterowników dedykowanych do windows 10 (taki system operacyjny jest u mnie zainstalowany). Zainstalowałem zatem sterowniki z wersji 8.1. I niby wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że mysz działa jakiś czas i nagle komputer rozłącza połączenie. Żeby mysz znowu działa trzeba wykonać restart laptopa bądź w ustawieniach BT Windows wybrać ponownie myszkę i połączenie znowu jest aktualne. Jednak taką procedurę można wykonywać po kilka razy w czasie pracy z komputerem i nie ukrywam, że jest to po prostu męczące. Zrezygnowałem z myszy i wymieniłem ją na inny model Della, ten sam problem i te same symptomy. W jej przypadku też brak było sterowników dedykowanych do Windows 10. Ostatnio sobie przypomniałem, że mam jeszcze inną mysz BT, Logitecha. Na stronie producenta pobrałem oprogramowanie, najświeższe sterowniki (czy do Windows 10 to nie wiem, bo pobiera się oprogramowanie Logitech Options, które samo sobie dobiera i aktualizuje sterowniki). Myślałem, że tym razem będzie ok, ale komputer rozłącza połączenie BT tak samo, jak w przypadku pozostałych myszy.

Żeby było ciekawej na innym moim laptopie Acer X501A obydwie mysze: logitecha oraz Della, działają bez zarzutu...

Czy jesteście w stanie zaproponować jakieś rozwiązanie???
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    GISek
    Level 9  
    A możesz podpowiedzieć, gdzie dobrać się do ustawień zasilania BT?
    GISek
    Level 9  
    dzięki:) spróbuję w tę stronę:)

Dodano po 3 [minuty]:

moduł BT miał aktywną opcję wyłączania zasilania w celu oszczędzania energii....

Odhaczyłem to coś i zobaczymy czy to jest klucz do problemu.