Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 1050 4GB DDR5 - Podkręcanie karty graf. w laptopie - spadek temp. i napięcia

25 Paź 2017 16:32 2367 6
  • Poziom 3  
    Witam Wszystkich!
    Mam pytanie odnośnie podkręcania karty graficznej w laptopie :-D

Moja karta graficzna w laptopie ACER to GTX 1050 4GB DDR5, podkręcałem ją sobie programem MSI AfterBurner.

Podczas podkręcania oczywiście temperatura jak i wzrost napięcia - rosły stabilnie. Po osiągnięciu maksymalnego pułapu podkręcenia mojej karty bez artefaktów czy crashowania FurMark'a napięcie spadło z tego co pamiętam o 0.5V i temperatura spadła z 65 stopni na 60 i tak cały czas te wartości się utrzymują przy podkręconych zegarach i podkręconej pamięci karty graficznej GTX 1050.

Czy to normalne że temperatura i napięcie karty spadło po podkręceniu? Czy mam już się szykować na coś strasznego? :-D

Zdjęcia i wyniki podkręcenia mogę pokazać ale dopiero o godzinie około 17 gdy wrócę z pracy do domu.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź.
    Mateuszek OC Master'

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Bez podkręcania
    GTX 1050 4GB DDR5 - Podkręcanie karty graf. w laptopie - spadek temp. i napięcia

Po podkręceniu

Chwilę po podkręceniu - temperatura i napięcie spadło

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 3  
    To czym radzisz testować? Nie mogę odblokować suwaków power limit i temp. limit w swoim MSI AFTERBURNER, a mam laptopa. Czy da radę jakoś to odblokować?
  • Poziom 31  
    Do testów to np. Unigine Valley: https://benchmark.unigine.com/valley .

Pokaż drugą zakładkę GPU-Z po teście (niekoniecznie w Valley, może być jakiś 3dmark, czy podobne). Chodzi tu głównie jakie będzie napięcie rdzenia i max taktowanie rdzenia.
    W Furmarku zawsze będą one niższe, bo ten program to "wygrzewacz", takiego obciążenia nie jesteś w stanie uzyskać przy normalnym korzystaniu z komputera.

Odblokowanie suwaków nic nie da, gdyż limit możesz zmniejszyć, a nie zwiększyć, a temperaturę masz niską, więc jej podwyższenie i tak by nic nie zmieniło... Jedyne co to możesz się pobawić krzywą częstotliwość / napięcie - nie ruszasz suwaka odpowiedzialnego za zegar rdzenia, tylko klikasz w te małe słupki po lewej stronie suwaka (alternatywnie skrót klawiszowy Ctrl+F).

Odnośnie pamięci to te ~2170 MHz to już całkiem sporo, a wydajności (prawie) nie zwiększy. Zostaw np. 2000MHz i skup się na taktowaniu rdzenia.
  • Poziom 3  
    Mówisz że już pamięci nie opłaca się katować tylko jak coś zegar rdzenia podnosić?
  • Poziom 31  
    Dokładnie tak, zajmij się taktowaniem rdzenia.
  • Poziom 1  
    I jak sprawa wygląda z kartą? Możesz się pochwalić? Mam identyczną kartę więc jestem ciekaw rezultatów.