Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE43M5602 - Telewizor nie widzi zmian na dysku NAS

hupoe 25 Paź 2017 14:23 423 1
  • #1 25 Paź 2017 14:23
    hupoe
    Poziom 1  

Witam. Mam dziwny problem z połączeniem telewizora z dyskiem sieciowym. Mianowicie telewizor łączy się z dyskiem, widzi pliki ale nie do końca widzi zmiany na tym dysku. Tzn. widzi, że pliki zostały usunięte, ale nie widzi nowych, które tam wrzucam. Wiem, brzmi to trochę dziwnie. Kiedy podłączyłem się z poziomu telewizora z dyskiem za pierwszym razem, wyświetlił pliki i katalogi, które tam były. Ale z czasem, kiedy dokonywałem zmian, jedne pliki usuwałem, inne wrzucałem, tv widział, że pliki zostały, usunięte ale nie widział nowych. Np. przeniosłem kilkanaście plików do nowo utworzonego katalogu - znikły z dotychczasowego miejsca ale nowy katalog sie nie pojawił. (Cały czas mam na myśli pliki wideo kodowane w klasycznych formatach - avi, mp4, rmvb itp.). Dysk jest podłączony do routera po usb. Z poziomu komputera wszystko jest ok.
    Być może problem okaże sie trywialny, ale szczerze mówiąc, nawet nie wiem do czego sie przyczepić. Próbowałem googlować ale nic mądrego nie znalazłem. Nie mam doświadczenia z DLNA, nie wiem jak działa, nigdy dotąd nie korzystałem z połączenia tv z dyskiem sieciowym. Włączyłem telewizor, kliknąłem i działa tyle, że nie zupełnie poprawnie.

TV: Samsung UE43M5602
    R1: Orange FunBox 2.0 (tu jest podłączony dysk)
    R2: Netgear WNR3500L (z dd-wrt v.24) jako client bridge

konfiguracja 1 : TV ->kabel eth -> Netgear -> wifi -> FunBox -> dysk usb
    konfiguracja 2 : TV -> wifi -> FunBox -> dysk usb
    Żadna z powyższych konfiguracji nie poprawia sytuacji (Netgeara używam ze względu na problemy z wi-fi. TV stoi w innym pokoju i zrywa połączenie bo, jak wyczytałem na forum Samsunga, ma słabą antene).

0 1
  • #2 26 Paź 2017 00:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

hupoe napisał:
    Mianowicie telewizor łączy się z dyskiem, widzi pliki ale nie do końca widzi zmiany na tym dysku. Tzn. widzi, że pliki zostały usunięte, ale nie widzi nowych, które tam wrzucam.

Należy na Qnapie zapewne wybrać indeksację zawartości katalogu gdzie się te dane/pliki znajdują.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo