Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera camspot 3.1 podłączenie do router+modem lte

adekbp 25 Paź 2017 15:42 513 5
  • #1 25 Paź 2017 15:42
    adekbp
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Kupiłem kamerę IP camspot 3.1, chcę jej użyć jako rejestratora w biurze. Kamera niestety działa i rejestruję tylko gdy jest podłączona do sieci (albo przez LAN albo przez WiFi). Chcę kupić modem LTE+modem LTE, i do tego karta sim z PLAY'a. Dzwoniłem do firmy która wyprodukowała tą kamerkę, i Pan z obsługi technicznej powiedział mi iż może wystąpić problem z internetem mobilnym, ze względu że blokują jakieś porty(?). Spróbowałem udostępnić internet poprzez hot spot , który mam również w sieci Play i nie było większego problemu. Zapytałem również Pana, czy taka "operacja" nie pochłonie bardzo szybko mojego pakietu 30GB/msc, Pan odpowiedział mi że w sytuacji gdy będę chciał wysyłać obraz np do chmury, adres e-mail, itp to niestety taki internet szybko zostanie wchłonięty(lecz gdy nie będę z tego korzystał, z pakietu ubędzie tylko kilka mb/dziennie). Ale poradził mi aby zapisywać po prostu obraz na karcie SD (taki też miałem zamysł) I tu do Was pytanie, czy w ogóle to ma szansę zdać taki egzamin? Jaki model/router polecicie? Czy Pan z obsługi technicznej miał rację, co do tego że gdy nie będę przesyłał obrazu do chmury (itd) pakiet 30gb/msc starczy spokojnie ? Pozdrawiam

0 5
  • #2 25 Paź 2017 17:35
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Kamera ma 1 megapikelowy przetwornik... przy kompresji h.264 - trzeb brać tak 2-3mbit/s wykorzystywanego łącza jak przeglądasz.
    Biorąc pod uwagę że łącze głównie wykorzystuje się wtedy jak podglądasz obraz z kamery lb przeglądasz nagrania.
    A reszta powiedzmy 1gb na miesiąc zjadają funkcje jak p2p, emaile itp
    Jeżeli nie włączysz jakiejś funkcji która będzie zapisywać nagrania na zewnętrznych serwerach np google drive itp - to np jeżeli dziennie przeglądał byś całą godzinę nagrania -to wychodzi że dziennie ten podgląd zje Tobie 900mb (przy bitrate 2mbit). Łatwo można wyliczyć że gdybyś codziennie przeglądał tak nagrania (po godzinie) - to pod koniec miesiąca mógłbyś twój pakiet mieć zjedzony.

Więc albo musiałbyś ograniczyć się do przeglądania kamery np 30 minut max.... + zainstaluj sobie na komórce soft który będzie ci liczył wykorzystane MB na daną aplikację.
    Albo - zwiększ pakiet.

0
  • #3 25 Paź 2017 19:08
    adekbp
    Poziom 8  

Witam, dzięki za odpowiedź. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ale ten pakiet będzie przeznaczony do potrzeb kamery. Ja z przeglądaniem nie będę miał problemu, gdyż będę robił to sobie ze swojego WiFi ze stałym łączem bez limitu (chyba że te wyliczenia odnoszą się właśnie do kamery, że tyle będzie zjadało pakietu gdy ja będę chciał przeglądać online podgląd z kamery). Bardziej mi zależy aby kamera zarejestrowała i zapisała wszystko na karcie SD. Podgląd to max 15 minut dziennie. Pozdrawiam.

0
  • #4 25 Paź 2017 19:18
    jpl

Dlatego jeżeli będzie zapisywać na karcie SD. A ty co najwyżej będziesz przeglądać czasami - to ten pakiet jak najbardziej wystarczy

0
  • #5 25 Paź 2017 19:30
    adekbp
    Poziom 8  

A gdybym nie przeglądał w ogóle? To w zupełności wystarczyło by tak z 8gb?

0
  • #6 25 Paź 2017 20:28
    jpl

spokojnie wystarczy

0