Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Poszukuję porządnego przełącznika sygnału HDMI.

remek87 25 Paź 2017 15:52 249 4
  • #1 25 Paź 2017 15:52
    remek87
    Poziom 5  

Witam. Poszukuję dobrego przełącznika HDMI który nie będzie wywalał mi błędów na dekoderze oraz będzie współpracował z serwerem QNAP nas. Obecnie posiadam Logilink Hd003 który niestety poległ. Podrzuci ktoś jakieś konkretne modele? Czytam i czytam, takie urządzenie skomplikowane nie jest, a jednak "czymś" się różnią, że jeden współpracuje z qnapem a drugi nie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 4
  • Montersi
  • #2 25 Paź 2017 19:32
    Piotr2608

Poziom 37  

Wszystko rozchodzi się o kwotę jaką zamierzasz wydać.
    Poszukaj - Switch HDMI HDCP 2.2

W Twoim przypadku problemem może być właśnie brak wsparcia dla HDCP.

0
  • Montersi
  • #4 25 Paź 2017 19:48
    Piotr2608

Poziom 37  

Wcześniej było wszystko w porządku? A próbowałeś zmienić przewody HDMI?
    Z życia wzięte - dekoder NC+ plus TV LCD i ciągły problem z HDCP na oryginalnym przewodzie z zestawu. Po wymianie na normalny przewód HDMI za ok. 70 zł 1,5 m (tanich wynalazków nie polecam) problem znikł całkowicie. Jeśli przewody są w porządku to mamy:
    - brak kompatybilności HDCP
    - uszkodzony switch

0
  • #5 26 Paź 2017 16:13
    remek87
    Poziom 5  

Wydaje mi się że kabel jest ok, ponieważ na tym kablu rejestrator sieciowy bcs działa bez problemu. Ale sprawdzę jeszcze jutro na krótko. Na tym samym kablu po bezpośrednim podłączeniu serwer komunikuje się bez problemu z tv. Jutro się odezwę.
    Dodano po 19 [godziny] 54 [minuty]:
    Podłączałem pod kabel poniżej i dalej to samo. A kupowanie kabla do 2m za ponad 100zł to przerost formy nad treścią. Chyba jednak wina przełącznika.

Libox HDMI - HDMI 1.8m Czarno-złoty (LB0039)

0