Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IMMERGAS Nike Star 23 kW głośna praca pompy wody

25 Paź 2017 17:17 1275 3
  • Poziom 3  
    Dzień dobry,

Mam problem z wyżej wymienionym piecem - strasznie hałasuję. Rzecz dzieję się dopiero na włączonym obiegu c.o. Po zdjęciu obudowy można dostrzec, że dźwięk wydobywa się z pompy wody. Wystarczy ją delikatnie docisnąć ręką (co pokazuję na filmie), wtedy dźwięk zmienia swoją częstotliwość bądź zupełnie znika. Jednak "naciągnięcie" pompy do pozycji w której nie hałasuję (za pomocą opasek zaciskowych) na dłuższą metę nie pomaga. Po jakimś czasie pompa znów zaczyna wydawać dźwięki. Także gdy piec się załącza i ogień idzie na wymiennik , pompa na chwilę cichnie - na chwilę.

Na filmie pokazuję o co chodzi (głośność na maxa)

• Specjalista - systemy grzewcze
    Sprawdz ciśnienie wody w instalacji grzewczej. Dopuść wody do 2 bar-ów. Pompy lubią głośno pracować przy niskim ciśnieniu.
    Pompa też może być wypracowana.

pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedz.

Było 1.5, dopuściłem do 2, ale nadal hałasuję. Chociaż może troszeczkę ciszej.

Zapomniałem dodać, że problem pojawił się CHYBA (nie jestem pewien), po zdemontowaniu i zamontowaniu wymiennika ciepła (oddawałem do czyszczenia) rok temu.
  • Poziom 2  
    Witam,przyłączę się do tematu.Mam podobny problem z pompą,może nie jest tak głośna,ale problem zaczyna się objawiać.W związku z tym mam pytanie.Czy przy ewentualnej wymianie pompy trzeba wymienić pompę na dokładnie taką samą,a jest to Grundfos UPS 15-50,czy można założyć innego producenta np.LFP PCO25/6.Obie są trójbiegowe,mają nawet prawie identyczną wydajność na poszczególnych biegach.Chodzi mi tutaj o to czy pompa LFP będzie pasować w miejsce Grundfosa??
    Drugie pytanie dotyczy palnika.Podczas pracy palnik wydaje z siebie odgłosy strzelania,brzmi jak kamyczki wrzucone do metalowego pojemnika.Też zapytanie o wymianę palnika.Będzie pasował któryś z palników innego producenta,czy może będzie pasował palnik od innego kotła Immergas.Doczytałem już,że te palniki nie grzeszą jakością,więc może podmiana na inny rozwiąże problem.Kocioł to NIKE STAR 24e.