Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 2.0 HDI 136KM - szarpanie silnika czarny dym z rury co pewien czas

naizul79 25 Oct 2017 21:09 6744 8
    naizul79
    Level 5  
    Witam,
    Mam problem z C5 2.0HDI 136KM co około 600-800km zaczyna szarpać silnik, leci czarny dym z rury wydechowej, nie reaguje na pedał gazu nie chce wejść na obroty trwa to około 10-15 minut jazdy w trasie. Jak podczas tego szarpania zgaszę silnik i odpalę go jak ostygnie, nie szarpie dopóki się nie rozgrzeje. Widocznie musi "dokończyć" swój proces. Podmieniałem pompę wysokiego ciśnienia obydwa zawory przed pompą i za pompą i żadnych efektów. Ostatnio przeczyszczone zostały przewody od czujnika różnicy ciśnień przy FAP bo myślałem, że związane jest to z FAP ale jednak chyba nie...Widziałem ostatnio na jednym z tematów, że może to być związane z zaworem EGR czy ktoś miał coś podobnego? Po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd "elektrozawór regulacji przepływu paliwa. wydatek paliwa zbyt mały" i drugi błąd "regulacja ciśnienia paliwa. ciśnienie zbyt niskie"
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    Pawlowski26
    Level 1  
    A wtryski sprawdzałeś?
  • Relpol przekaźniki
    naizul79
    Level 5  
    Wtrysków nie sprawdzalem ale usłyszalem od niejednego mechanika ze wtryski caly czas by dawaly objawy. Bo na codzien auto jezdzi wzorowo
    User removed account
    Level 1  
    naizul79
    Level 5  
    Podmieniane zostały pompa wysokiego ciśnienia zawór przed pompa i za pompa nic to nie zmieniło działo się to samo co jakiś czas na rozgrzanym silniku coś się załącza słychać jakiś przekaźnik i zaczyna się dławić szarpać nie reagować na pedał gazu i po jakimś czasie ustaje i znowu dobre kilkaset kilometrów robi bez problemów. Jak był podłączany pod komputer wszystkie parametry były ok. Niestety nie mam komputera nie mogę jeździć z nim bo to by rozwiązało problem, s niestety kilka razy zaczęło sie to dziać i już podjeżdżałem pod warsztat i przestało szarpać.
    Nieraz się zdarza że jak ruszam z jedynki to się zadławi i przez chwilę nie reaguje na gaz.. jest to niebezpieczne jak się włącza do ruchu..
    User removed account
    Level 1  
    naizul79
    Level 5  
    Podmieniany był czujnik wysokiego ciśnienia (4) i czujnik paliwa na listwie (8).
    Czy w serwisie taki test można przeprowadzić? Bo niestety nie mam warunków i dostępu.
    A czy wtryski jakby coś było nie tak to cały czas by nie działały prawidłowo? Bardziej bym chyba szedł w stronę EGR czytałem na jednym z forów, że to pomogło, jakieś przewody czy może sterowanie...
    Dzięki pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    naizul79
    Level 5  
    Witam
    Odnośnie rocznika to 2005r. kombi.
    Nie upieram się, że nie przeszukam pamięci komputera sterującego. Raczej właśnie od tego muszę zacząć.
    Dzięki bardzo dam znać co wynikło z przeszukania pamięci kompa.