Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor samsung UE50MU6102 - Podłączenie słuchawek do TV bez wyjścia słuchawko

Zapaleniec 25 Paź 2017 21:09 2349 7
  • #1 25 Paź 2017 21:09
    Zapaleniec
    Poziom 7  

Cześć,

Stanąłem przed następującym problemem. Chcę kupić ten telewizor: samsung UE50MU6102.
    Nie posiada on jednak wbudowanego wyjścia słuchawkowego, a chciałbym w przyszłości korzystać ze słuchawek wraz z TV.

Poczytałem trochę i z tego co rozumiem będę potrzebował dokupić wzmacniacz słuchawkowy i podłączyć go do TV.
    Nie jestem jednak pewny, do jakiego złącza miałbym go podłączyć. Czy byłoby to cyfrowe wyjście audio?

Druga sprawa, która bardziej komplikuje problem - chciałbym, aby ten wzmacniacz umożliwił mi podłączenie dwóch par słuchawek do komputera.

Podsumowując - szukam urządzenia, które umożliwi mi w zależności od potrzeb - podłączenie dwóch par słuchawek i odtwarzanie dźwięku z komputera, oraz podłączenie słuchawek do telewizora. Nie chcę też, żeby była konieczność przepinania kabli, tylko aby to raz podłączyć do jednego i drugiego sprzętu i jedynie co to podłączać słuchawki.
    Czy to dalej obejmuje zakres wzmacniaczy, czy potrzebne mi jest coś jeszcze?

Pozdrawiam

0 7
  • #2 25 Paź 2017 23:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ile kasy na wydanie?

I jaką kartę audio ma komputer?

0
  • #3 26 Paź 2017 00:09
    Zapaleniec
    Poziom 7  

Kasy na wydanie jak najmniej. Chodzi o to żeby działało a dźwięk był zwykły. Nie mam dużych wymagań.

Alctron HA4 wzmacniacz słuchawkowy

Coś takiego znalazłem i by mi pasowało bo jest najprostsze z możliwych. Tyle tylko ze ma jedno wejście, a ja potrzebuje dwa.

Kartę dźwiękowa mam zintegrowana msi mortar arctic.

0
  • #4 26 Paź 2017 00:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zapaleniec napisał:
    Coś takiego znalazłem i by mi pasowało bo jest najprostsze z możliwych. Tyle tylko ze ma jedno wejście, a ja potrzebuje dwa.

I dlatego to co spełni Twoje założenia tanie nie będzie.
    2 pary słuchawek, podwójny port optyczny (jeśli i komputer takowy posiada), lub wejścia na analoga, jeśli nie posiada optyka - to już raczej nie jest wzmacniacz słuchawkowy, tylko DAC.
    Zapaleniec napisał:
    Kartę dźwiękowa mam zintegrowana msi mortar arctic.

Ja nie pytam o płytę główną, tylko o kartę muzyczną!

0
  • #5 26 Paź 2017 00:34
    Zapaleniec
    Poziom 7  

Dzisiaj już tego nie sprawdzę, ale nie mam karty muzycznej jako takiej tylko zintegrowana w płycie głównej. Realtek

Tak właśnie myślałem ze to może nie być prosta sprawa. Znalazłem tez na morele coś w rodzaju przełącznika miedzy kanałami audio. Switcher i zastanawiam sie czy gdyby podłączyć najpierw telewizor i komputer do switchera a potem do wzmacniacza od switchera to czy to by zdało egzamin. Wystarczyłoby wtedy przekręcić pokrętłem. Raczej z dwóch rzeczy na raz i tak bym nie korzystał. Tylko jak to wyglada z wykrywaniem urządzeń w windowsie. Jakbym miał na stałe podłączone pod gniazdo switcher to domyślnie tylko do niego by szedł sygnał a nie np do głośników w komputerze czy w telewizorze?

Dzięki z góry z pomoc :)

0
  • #6 26 Paź 2017 01:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zapaleniec napisał:
    nie mam karty muzycznej jako takiej tylko zintegrowana w płycie głównej. Realtek

No bez żartów, ten Realtek nie ma oznaczeń, modelu, typu?
    Zapaleniec napisał:
    Znalazłem tez na morele coś w rodzaju przełącznika

Mało mi to mówi, więc może konkrety?

0