Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki operator, jaka antena, jaki modem?

Contar323 25 Oct 2017 22:14 429 3
    Contar323
    Level 8  
    Na chwilę obecną mam Internet LTE w Plusie. Niestety, jego jakość mnie nie zadowala. Planuję zmianę. Zależy mi m.in. na no limit. Jednak te GB pakietu idą bardzo szybko.
    Tak moja sytuacja wygląda:
    Jaki operator, jaka antena, jaki modem?
    Tutaj, gdzie jest taka kreska (pomiędzy Klwowem a Ulowem), mieszkam. W Potworowie jest nadajnik na pasmo LTE1800. W Klwowie jest nadajnik LTE800. Do Klwowa mam 4km, a do Potworowa mam 10km.
    Obecnie posiadam modem z routerem Huawei B315s.
    Jeżeli chodzi o samą jakość Internetu, zależy mi na prędkości, oraz opóżnieniu.
    Koszty, hmm, około 50-60zł/miesiąc. Oczywiście bez urządzenia, bo takowe już mam.
    Planuję też kupić antenę, bo zasięg jest teoretycznie wystarczający, a w praktyce to tak różnie.

Z góry dzięki.
    cefaloid
    Level 32  
    Jakości nie sprawdzisz inaczej jak kupując kartę prepaid kilku operatorów. Niedrogą, do testu przez kilka dni. Po teście wybierzesz najlepszego a inne karty zużyjesz do zera i wyrzucisz.

Co z tego że w mieście X najlepuej działa jakiś operator i Ci go polecimy... U Ciebie akurat ten sam może mieć kiepską infrastrukturę lub zbyt dużo klientów itp.
    Contar323
    Level 8  
    Ok. Ale jakieś konkrety? Wytyczne dotyczące operatorów?
    A co z samym urządzeniem i anteną? Bo ich kwestią nie została rozwijana. A jak sprawdzić czy lepiej używać LTE1800 czy LTE800?
    matek451
    Level 43  
    Pobierz http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Zaloguj sie w programie na B315, wymuś na nim po kolei LTE800 a potem LTE1800, wystaw go na zewnątrz i pokaz screeny. Pokażą CID BTS-a oraz parametry sygnału LTE. Do tego screen ze speedtestów. Na LTe800sferii z Klwowa nie osiągniesz wiele, te 5MHz w MIMO2x2 pozwala na DL do 37,5Mb/s ale z reguły jest mocno zapchane. Pozwolenia wygasają za rok. Do Potworowa gdzie działa LTE1800Aero2 i LTE800Sferii około 6 km. Na LTE1800Aero2 ma 20MHz w MIMO2x2 więc i DL do 150Mb/s ale prędkości zależą od parametrów sygnału i obciążenia BTS-a. Zrób te testy Plusa, do kiedy umowa? Zasięg LTE masz jeszcze w Orange, T-mobile. Ich BTS-y LTE800 w Borowej Woli i Potworowie. do tego na tym drugim LTE1800NetWorks. Ma 800MHz mają swoje 10Mhz w MIMO2x2 i DL do 75Mb/s. na LTE1800 wspólne 15Mhz w MIMO2x2 i DL do 112Mb/s. Możesz sprawdzić Orange kupując kartę Orange Free za 5 zł, rejestrujesz w salonie, podajesz dane adresowe i masz bonus 100GB/m-c. Za zakup karty w RUCHU i rejestracji masz z kolei 50GB na 2 tygodnie. optymalny operator i abonament to t-mobile bez limitu na 3G i LTE za 45/55 zł/m-c w tym za 1 zł na własność router z LTE-A czyli B525/B528 wart 400-500 zł. Na testy 30 dni. oczywiście musisz się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej na wybrane pasmo/a ale to po testach.