Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dołączenie wyłącznika czasowego do silnika siłowego

25 Oct 2017 22:39 561 2
 • Level 6  
  Witam

  Mam następujący problem.
  Obecnie - mam stół z odciągiem (wiatrak z silnikiem siłowym o mocy 0,12 kW) i jaki włącznik jest zastosowany wyłącznik nadprądowy S193 3 fazowy.
  Chciałbym to troszkę przerobić i dołożyć wyłącznik czasowy, tak żeby silnik działał przez np. 5 minut po wyłączeniu wyłącznika (przy czym czas liczony dopiero od wyłączenia gdyż zależy mi na odciągu po zakończeniu pracy przy stole, a czas ten jest różny, czasami minuta czasami 20 minut).

  W hurtowni elektrycznej sprzedano mi PCU-510DUO - przekaźnik czasowy oraz stycznik dilem-10 xtmc9A10F, ale mam problem jak to połączyć, żeby osiągnąć zamierzony efekt - bo jeżeli podłączę sam stycznik i przekaźnik czasowy to wyłączy mi po zadanym czasie - 5 minut i tyle, natomiast mi zależy żeby ten czas był liczony dopiero od momentu jak ja wyłączę urządzenie.
  Proszę o wskazanie sposobu podłączenia, a jeśli się nie da to wskazanie co powinienem kupić żeby się dało :0
  Dziękuję
 • Helpful post
  Level 1  
 • Level 6  
  Dziękuję za szybką odpowiedź - jutro dokupię brakujące przyciski - tak coś mi się wydawało że jednak mam za mało elementów :(

  Czy mógłbym cię jeszcze prosić o schemat jak to razem podłączyć :)

  Dodano po 18 [godziny] 7 [minuty]:

  Mam problem jak to podłączyć - jak pisałem w pierwszym poście zależy mi żeby włączyć silnik i on cały czas działał, a następnie po wyłączeniu silnika działał on jeszcze przez 5 minut ( określoną ilość czasu ustawioną na przekaźniku czasowym


  Dołączenie wyłącznika czasowego do silnika siłowego