Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1,4 d4d zgasł i nie pali

Goral2015 25 Oct 2017 22:47 4809 8
    Goral2015
    Level 2  
    Witam mam problem z toyota zgasła i nie chce odpalić . Jechałem nią i nagle zgasła . Rozrusznik kręci a nie odpala i po przekręceniu stacyjki i wyciagnięcia kluczyka wentylatory silnika pracują cały czas co może być ? Dopływ paliwa jest pompka działa i filtr nowy alternator i rozrusznik tez . Na polsku odpala od szczalu jakby coś wtryski nie otwierało no i co z tym wentylatorem może to nie odpalanie połączone być .
    siewcu
    Level 34  
    W jakich warunkach zgasło? Ostatni raz jak miałem do czynienia z takim przypadkiem to pasek(albo łańcuch, nie pamiętam już) się zerwał.
    Goral2015
    Level 2  
    Ale na plaku odpala normalnie silnik pracuje pali od tyku.
    g107r
    Level 40  
    Goral2015 wrote:
    wentylatory silnika pracują cały czas

Goral2015 wrote:
    Na polsku odpala od szczalu jakby coś wtryski nie otwierało no i co z tym wentylatorem może to nie odpalanie połączone być .

Z tym kojarzy mi się brak, lub zwarcie na czujniku temperatury silnika - nie na licznik, bo mogą być dwa czujniki, na zegary, i do sterownika silnika lub wentylatorów, czego nie wiem. "Awaria" czujnika spowodowałoby działanie wentylatorów i nie do końca właściwe dawki paliwa podczas rozruchu silnika.
    Na plaku odpala i już nie gaśnie ? To mógłby być czujnik, ale i powinna zaświecić się jakaś kontrolka silnika :idea:
    A bez skojarzeń, to odczyt chociaż błędów byłby potrzebny, jakaś diagnostyka komputera...
    Goral2015
    Level 2  
    Jak braknie plaka to gaśnie . Nie łączy się z żadnym komputerem
    bandi21
    Level 30  
    Sprawdź wszystkie masy pojazdu i bezpieczniki.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Goral2015 wrote:
    Jak braknie plaka to gaśnie . Nie łączy się z żadnym komputerem

A zapala się chociaż kontrolka silnika czy świec żarowych?
    Goral2015
    Level 2  
    Nic się nie zapala