Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra b 1.6 16v ecotec - Opel vectra b 1.6 16v szarpie

25 Paź 2017 23:26 882 6
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem posiadaczem 1 samochodu i już mam problem mianowicie. Mój opel vectra b 1, 6 16v ecotec szarpie podczas równej jazdy Przy obrotach 1.5tys 2.5 tys nie zależnie od biegu. Na biegu jałowym chodzi równo.
  • Poziom 28  
    Robiłeś diagnostykę komputerową sprawdzałeś błędy?.
  • Poziom 2  
    Tak. Robiłem diagnostykę komputerową nic nie wykazała. Checkengine również się nie zapala
  • Poziom 39  
    Po ostatnich przebojach z autem jakie miałem "na stole" podpowiem, że może to być podcięty EGR, przybrudzony na przykład, nie domykający się. Ten zakres obrotów to jakby zdradza, powyżej 2.000 EGR generalnie powinien być zamknięty by nie dławić silnika spalinami, nie znam Opli, ale może coś takiego podpowiem? Spróbuj zaślepić na początek.
    PS. W tym aucie też nie było błędu przepływu ani żadnego innego :) diagnostyka komputerowa wykazała tylko, spadki masy powietrza.... po prostu spaliny cofały powietrze świeże.
  • Poziom 41  
    Krzysiek123321 napisał:
    Tak. Robiłem diagnostykę komputerową nic nie wykazała

Czyli nie robiłeś diagnostyki tylko sprawdzanie błędów.
  • Poziom 2  
    Robiłem diagnostykę komputerową i sprawdzałem błędy

Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

Robiłem diagnostykę komputerową i sprawdzałem błędy
  • Poziom 2  
    Witam. Przyczyn takiego stanu może być wiele , jedną z nich na pewno może być źle działający zawór EGR, ale zamiast go zaślepiać warto go najpierw spróbować wyczyścić. Ja sprawdziłbym również układ zapłonowy : świece , przewody , cewka ?