Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Excel VBA] - Import danych z wybranych kolumn

ftimsiak 26 Oct 2017 07:19 1824 3
 • #1
  ftimsiak
  Level 8  
  Cześć.
  Jako typowy human mam niestety problem z elementarnymi rzeczami informatycznymi. Ostatnio sen z powiek spędza mi import danych z wybranych kolumn. Wstyd przyznać, ale na razie robię to na zasadzie kopiowania pojedynczych kolumn i wklejania do nowego arkusza. I tak dwa razy w tygodniu. Sposób jest bardzo skuteczny ;-) ale zapewne można go znacząco uprościć. Zatem już piszę w czym rzecz.
  Mam raport, który zawiera bardzo dużo kolumn (od A do AY). Jest tam zatem naprawdę dużo informacji, ale mnie interesuje tylko 12 kolumn. Niestety nie są to kolejne kolumny, tylko np. kolumny A, R, S ... itd.
  Na szczęście wielkość tabeli (ilość i układ kolumn) jest stała, zatem pomyślałem, że można zrobić jakieś makro, które by mi te dane importowało. Plik z danymi jest w formacie xls i chciałem go zaimportować do nowego skoroszytu (ale do innego arkusza, też byłoby ok).

  Tak się zastanawiam, czy możliwe jest takie zaprojektowanie makra, alby importował tylko wiersze, których wartość kolumny np. C przyjmuje jedną z pięciu wartości.

  Pewnie łatwiej będzie na jakimś przykładzie, zatem załączam plik.
  Załóżmy, że z podanego pliku chciałbym zaimportować tylko kolumny C, F i G, bo tylko one mnie interesują. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

  Jeśli dodatkowo udałoby się tak poczarować, aby importowały się kolumny C, F i G, ale tylko te wiersze, które w kolumnie F mają wartość (POLSKA lub WIELKA BRYTANIA) to będzie moim wybawieniem ;-)

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • #2
  JRV
  VBA, Excel specialist
  ftimsiak wrote:
  wielkość tabeli (ilość i układ kolumn) jest stała
  Nagrac makro - autofilter kol.F - zaznaczyc kol. C F i G - kopie - wklej
 • #3
  Prot
  Level 38  
  ftimsiak wrote:
  Jeśli dodatkowo udałoby się tak poczarować, aby importowały się kolumny C, F i G, ale tylko te wiersze, które w kolumnie F mają wartość (POLSKA lub WIELKA BRYTANIA) to będzie moim wybawieniem
  :D

  Jeśli nie potrafisz zrobić tego co podpowiada kolega JRV to dla uzyskania pożądanego efektu
  [Excel VBA] - Import danych z wybranych kolumn2017-10...png Download (22.07 kB)

  możesz wykorzystać załączone makro z zaawansowanym filtrowaniem :sm9:

  PROT IM..T.7z Download (15.24 kB)Points: 1.5 for user
 • #4
  ftimsiak
  Level 8  
  JRV i Prot - przeogromne dzięki za wsparcie.