Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór silnika - Dobór silnika do młyna

dawka94 26 Paź 2017 16:04 483 5
  • #1 26 Paź 2017 16:04
    dawka94
    Poziom 2  

Witam,
    Musze dobrać silnik do młyna węglowego, lecz nie wiem do końca jak zabrać się za to. Starałem się szukać w katalogu silnika, ale nie mogę coś znaleźć. Byłbym wdzięczny za pomoc i wytłumaczeniu. Dane do zadania: Jobc=99kg*m^2 , Tobc=3200Nm=const , nn=1490obr/min. Praca ciągła, dostepne zasilanie 3k, praca w temp 50 stopni, konieczna ochrona przed ciałami stałymi i pyłem, silnik mocowany na kołnierzem.

0 5
  • #2 26 Paź 2017 16:37
    Michal_WWL
    Poziom 24  

Pierwszą rzeczą na jaką powinieneś spojrzeć jest zdolność silnika w strefie zagrożonej wybuchem. Prawdopodobnie będzie to wykonanie EXd.
    Reszta to dobór według katalogu. Można odezwać się do producenta, mają swoich specjalistów od doboru urządzeń i najczęściej będzie taki dobór w cenie.

0
  • #3 26 Paź 2017 18:04
    Berend
    Poziom 15  

Potrzeba jeszcze prędkości w metrach na sekunde obrotu młyna, jakiś wymiarów bębna młyna itp.

Td=Jz* dw(omega)/dt

Te=Td+Tm

P=(przybliżeniu)Te*w(omega)

0
  • #4 27 Paź 2017 19:39
    bonanza
    Spec od Falowników

Michal_WWL napisał:
    doboru urządzeń i najczęściej będzie taki dobór w cenie.

W cenie czego? To tylko zadanie szkolne, nikt nie będzie kupował żadnego silnika...

0
  • #5 27 Paź 2017 21:56
    dawka94
    Poziom 2  

bonanza napisał:
    Michal_WWL napisał:
    doboru urządzeń i najczęściej będzie taki dobór w cenie.

W cenie czego? To tylko zadanie szkolne, nikt nie będzie kupował żadnego silnika...

Dokładnie. Jest to zadanie. Dobrałem silnik pod względem obrotów, lecz nie zgadza się mi moment znamionowy o około 650Nm oraz moment bezwładności. Potrafi ktoś doradzić ? Zastosowanie falownika do zwiększenia momentu znamionowego to dobry pomysł ?

0
  • #6 27 Paź 2017 22:26
    bonanza
    Spec od Falowników

Falownik nie zwiększy momentu dostarczanego przez silnik. Jeśli obroty się zgadzają, a brak momentu - należy użyć silnika o odpowiednio większej mocy.

0