Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pogody WS-6760 - Podświetlenie LCD załączane czujnikiem zbliżeniowym

26 Paź 2017 16:11 657 1
  • Poziom 9  
    Witam, niedawno zakupiłem stację pogodową Technoline WS6760 z czujnikiem zewnętrznym. Stacja jest super jednak ma jeden mankament tzn, słabo czytelny wyświetlacz LCD który po naciśnięciu przycisku podświetlenia LED na niebiesko robi się bardzo czytelny. Jednak włączanie tego podświetlenia jest upierdliwe ponieważ trzeba nacisnąć na górze stacji przycisk. Samo podświetlenie trwa też krótko, za krótko około 3sek. Zastanawiam się nad modyfikacją tego wyzwalania podświetlenia i dołożeniu jakiegoś czujnika zbliżeniowego. Podchodząc do stacji na odległość np. 60cm załączało by się automatycznie podświetlenie. Musiał by to być dość mały układ żeby nie zepsuć estetyki stacji bazowej. Może to być coś do zamontowania wewnątrz stacji jeśli to w ogóle możliwe lub za stacją na tylnej ściance z wyprowadzeniem czujnika na przód. Czy ktoś się orientuje jak to można wykonać albo gdzie można kupić gotowe rozwiązanie. Takie rozwiązanie na pewno znajdzie wielu nabywców ponieważ jest na rynku wiele stacji mających słabe LCD a włączanie podświetlenia jest upierdliwe dla użytkowników.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Zakupilem tą stację technoline ws6760 z jednym czujnikiem i wszystko było ok.
    Dokupiłem drugi czujnik (ona powinna wspierać 3 czujniki). Nie mogę sparować jednocześnie dwóch czujników temperatury. Znajduje mi jeden (losowo jeden z dwóch) na kanale 1 i nie paruje drugiego na drugim kanale.

Mieliście takie problemy? Wiecie czy da się to jakoś ogarnąć?

Pozdrawiam,
    Emil

Temat rozwiązany:
    Na czujnikach znajdują się przyciski ze zmianą kanału :) (Pod pokrywą na baterie)