Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE43KS7500 - obraz zanika na kilka sekund

james890 26 Paź 2017 16:16 957 5
  • #1 26 Paź 2017 16:16
    james890
    Poziom 2  

Witam.
    Mam dziwny problem.
    W telewizorze TV Samsung UE43KS7500 praktycznie za każdym razem przy zapalaniu kuchenki gazowo-elektrycznej (gdy włącza się iskrownik) obraz zanika na kilka sekund (telewizor się nie wyłącza tylko obraz znika na chwilę).
    Problem występuje tylko w pokoju, gdzie telewizor jest zaraz za ścianą od kuchni.
    W innym pokoju problemu nie ma.
    Mam też inny TV Samsunga i dzieje się to samo, ale tylko w tym jednym pokoju.
    Próbowałem starszy telewizor Samsunga oraz jeden LG i problemu nie było.
    Więc wyglądałoby na to, że nowsze modele Samsunga są bardziej wrażliwe.
    Cała elektronika w domu była niedawno wymieniana.
    Problem jak był wcześniej tak pozostał.
    Elektryk sprawdzał różne listwy zasilające, ale bez powodzenia.
    Czy to jest jakiś problem z napięciami?
    Każda porada byłaby cenna, z góry dziękuję!

0 5
  • #2 26 Paź 2017 16:36
    andpol 33
    Poziom 35  

Włącz sobie w diagnostyce miernik sygnału. Może zakłócenia są od strony anteny. Czy to Ci tak bardzo przeszkadza? Przecież kuchni nie odpalasz 100 razy dziennie? Jeżeli jest to możliwe, spróbuj tv podłączyć pod inną fazę.

0
  • #3 27 Paź 2017 08:08
    james890
    Poziom 2  

andpol 33 napisał:
    Włącz sobie w diagnostyce miernik sygnału. Może zakłócenia są od strony anteny. Czy to Ci tak bardzo przeszkadza? Przecież kuchni nie odpalasz 100 razy dziennie? Jeżeli jest to możliwe, spróbuj tv podłączyć pod inną fazę.

OK sprawdze miernik. Ale na co patrzeć ? Na poziom sygnału czy na to czy ten poziom jest stały czy się waha ?
    Może nie jest to problem nie wiadomo jaki ale zastanawiam się czy to nie wpływa jakoś na żywotność telewizora, poza tym robiłem nową elektryke żeby mieć spokój na lata a nie takie kwiatki. Z fazą też myślałem, pewnie by pomogło ale to ostatnie wyjście bo znowu byłoby dużo roboty.

0
  • #4 27 Paź 2017 11:29
    andpol 33
    Poziom 35  

Patrz na jakość sygnału i poziom błędów. Z tą fazą to można na przedłużaczu spróbować.

0
  • #5 11 Mar 2018 13:18
    silc
    Poziom 2  

Witam, dziwna sprawa ale faktycznie 2 tygodnie temu kupiłem mieszkanie w bloku. Dziś podłączyłem iskrownik w kuchence bo wcześniej był odłączony ponieważ nie było gniazdka zamontowanego i okazuje się, że mam dokładnie taki sam efekt jak u Pana. W sypialni, która jest pokojem obok w momencie kiedy w kuchence włącza się iskrownik w telewizorze gaśnie obraz. TV nie wyłącza się tylko znika obraz, ekran robi się czarny i po chwili wszystko wraca do normy. TV to LG. Czy rozwiązał Pan jakoś ten problem? Proszę o wskazówkę

0
  • #6 12 Mar 2018 17:28
    james890
    Poziom 2  

Udało się rozwiązać problem. Rozwiązanie było tam gdzie się nie spodziewałem.
    Okazało się że wystarczyło wymienić kabel HDMI łączący dekoder z telewizorem.
    Widocznie był jakiś wadliwy chociaż normalnie obraz jest bez zarzutu.
    Od tej pory włączając iskrownik nic się nie dzieje.
    Kabel zamieniłem z innym w innym pokoju i teraz tam mam problem ale o wiele rzadziej, prawie wogóle.
    Pewnie dlatego że tam jest o wiele dalej od kuchni.
    Nie wiem czy to była wina tylko i wyłącznie kabla ale na to wygląda.
    Przynajmniej w moim wypadku. Powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów