Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWST 10L - szacowane koszty naprawy

woda_cisowianka007 26 Paź 2017 16:26 357 3
  • #1 26 Paź 2017 16:26
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Witam,

Mam pytanie, a propo zepsutej pralki Amica, jak w tytule.
    Pralkę włączyłem i wyszedłem z domu jak przyszedłem, strasznie śmierdziało, jak by się guma jakaś spaliła. Pralka stała z mokrym praniem. Zauważyłem, że uszczelka od okna wsadowego jest porozcinana, a także metalowy bęben lata luźno w niej i chwieje się. Pralkę włączyłem jeszcze raz, pobrała wodę lecz już nie kręci bębnem.

Proszę o zweryfikowanie usterki jaka mogła się pojawić i jakie mogły by być koszty naprawy takiej pralki. Zastanawiam się czy ją oddawać do naprawy czy kupić jakąś używkę. Z tego co wstępnie rozmawiałem z serwisantem, który naprawia pralki to koszty naprawy około 400 może 500 zł i nie opłaca się.

0 3
  • #2 26 Paź 2017 18:54
    nares
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie pękł krzyżak bębna, a zatem do wymiany; obligatoryjnie w tym przypadku wymiana łożysk oraz wymiana fartucha. Koszt może przekroczyć 400 zł.

0
  • #3 26 Paź 2017 18:57
    woda_cisowianka007
    Poziom 18  

Dzwoniłem do kilku serwisów, tak też właśnie mi proponują że naprawa w granicy 300 - 400 zł.
    A powiedz mi czy programator z mojej pralki AWST 10L nada się do AWCT 10L? Gdyż mam zamiar kupić taki model, gdzie jest zepsuty programator i przełożyć go ale czy się nada?

0
  • #4 27 Paź 2017 14:09
    Karlheinz
    Poziom 20  

woda_cisowianka007 napisał:
    .
    A powiedz mi czy programator z mojej pralki AWST 10L nada się do AWCT 10L? Gdyż mam zamiar kupić taki model, gdzie jest zepsuty programator i przełożyć go ale czy się nada?

nada :wink:

0