Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica w generowanym hałasie Termet Integra II vs Silver

BUCKS 26 Paź 2017 17:49 201 0
  • #1 26 Paź 2017 17:49
    BUCKS
    Poziom 25  

Wstępnie wybieram kocioł dwufunkcyjny, który zamontowałbym w kuchni jak padnie mój obecny atmosferyk Vaillanta.
    Po zmianie grzejników na większe widzę, że w słoiku pojawia się kondensat, którego wcześniej przez naście lat w zasadzie nie było, więc przyśpieszona agonia kotła została już zainicjowana ;)

Póki co na pierwszym miejscu jest Termet Silver 20kW i tu nie ma problemu, wymiarowo pasuje, nawet jest ciut mniejszy od mojego Vaillanta i wg katalogu poziom hałasu LWA to 48 dB, co stawia go wśród "cichych" kotłów.
    W celu poprawy komfortu c.w.u. zastanawiam się też nad Termetem Integra II Plus. Tutaj jest już gorzej, bo pod względem gabarytów może być problem ale nurtuje mnie katalogowy poziom hałasu LWA 54dB.

Nie znam wartości hałasu jaki generuje mój obecny kocioł atmosferyk firmy Vaillant ale najgłośniejszym elementem w tym kotle jest pompa obiegowa, na najniższym biegu (II) jest to akceptowalne, na najwyższym (III) hałas jest bardziej upierdliwy ale z racji taktowania kotła to nie jest to uciążliwe, bo kocioł pracuje w jednym cyklu od kilku do kilkunastu minut, potem jest przerwa.
    Z nowym kotłem, z racji większego zakresu modulacji spodziewam się, że kocioł w jednym cyklu będzie pracował nonstop przez co najmniej kilkadziesiąt minut, a przy mrozach może nawet i 24h a dobę, czyli hałas generowany przez kocioł będzie niemal ciągły.
    Kuchnia tętni życiem, także chodzi o to, aby nowy kocioł nie był głośniejszy od obecnego Vaillanta VUW240/2-5, a oczekuję, że nowy kocioł będzie znacznie cichszy.

Niestety nie znam nikogo kto by miał Termeta, aby posłuchać go na żywo, więc nie mam punktu odniesienia ale interesuje mnie czy Silver faktycznie jest cichy i jak na jego tle wypada Integra II Plus, czy różnica katalogowych LWA 6dB robi dużą różnicę na żywo, w tętniącej życiem kuchni?

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo