Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka domowa - jaka drukarka

adieepl 26 Paź 2017 18:42 882 8
  • #1 26 Paź 2017 18:42
    adieepl
    Poziom 3  

Witam,
    Szukam drukarki do użytku domowego, raz na jakiś czas, oczywiście jak potrzeba, najlepiej z funkcją wi-fi, lecz nie jest to konieczne, nie wiem czy atramentowa czy laserowa? Jakie macie sprzęty co polecacie?

Dodano po 2 [minuty]:

W sumie to chyba stawiam bardziej na laser, czerń mi wystarczy.

0 8
  • #2 26 Paź 2017 23:22
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

HP LaserJet Pro M12w powinien wystarczyć ...

C.

1
  • #3 26 Paź 2017 23:39
    HenryK3
    Poziom 26  

Zależy jakie masz "potrzeby" drukowania.
    Dwa lata temu kupiłem, żeby w domu cośtam wydrukować sporadycznie - laserówkę Ricoh 112 za 149 zeta. Wydrukowała z pół ryzy i nadal działa. Na jakość nie narzekam, a atrament nie zaschnie :D Prosta, brak Wi-Fi i (uwaga) brak kabla USB w zestawie.
    Jak braknie tonera to będę się zastanawiał czy kupić toner za 99 czy nową za 149.
    Wybór należy do Ciebie.
    Dla porównania - kolega też 2 lata temu kupił laserówkę Samsunga za 350. Z Wi-Fi.
    Jakość druku jak mój Ricoh. Wi-Fi jeszcze nie uruchomił a drukuje niewiele to i toner jeszcze jest. A jak braknie to do Samsunga kupi za ok 20-30 zł i będzie miał na kolejne 2 lata.
    Przy takich "potrzebach" 4 letnie koszty Samsunga wyjdą podobnie jak 2 nowe Ricoh.
    Ale jak ktoś więcej drukuje to nie warto kupować najtańszej.

0
  • #5 29 Paź 2017 02:53
    HenryK3
    Poziom 26  

Uważam, że to dobry wybór.
    Nie będziesz żałował.

0
  • #6 29 Paź 2017 16:59
    wysmok
    Poziom 9  

Podepnę się pod temat, ponieważ też szukam drukarki do domu, druk sporadyczny, może być i atrament i laser, ale możliwie jak najbardziej kompaktowej, jak najmniejszej.
    Używanie drukarki będzie sporadyczne, dlatego liczą się możliwie jak najmniejsze wymiary i niska cena, żeby (1) nie mieć klamocika zajmującego dużo miejsca, który większość czasu będzie się kurzyć oraz (2) nie wydać kilkuset złotych na drukarkę, którą w porywach wiatru użyję może z raz na miesiąc. :)
    Do tej pory używałem HP DeskJet Portable (baaaardzo stara, ale fajna, kompaktowa drukareczka, jeżeli są tu tacy, którzy kojarzą :) ), ale przyszedł już jej kres - nie ma już w sprzedaży tuszy, a i Win10 już jej nie obsługuje.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

0
  • #7 29 Paź 2017 17:16
    adieepl
    Poziom 3  

ten samsung bedzie idealny tez kupuje na dniach

0
  • #8 29 Paź 2017 19:28
    barba31
    Poziom 12  

Jaki masz budżet na to urządzenie? Bardziej się skłaniasz ku atramentowi czy laserówce? Jeśli drukujesz tak rzadko to lepszy będzie laser, odpadnie problem zasychania tuszu.

0
  • #9 29 Paź 2017 21:02
    suri1986
    Poziom 23  

Ogólnie jeśli chodzi o domowe zastosowanie drukarki ~500 stron rocznie - KAŻDY LASER DA RADE!!! Stary HP 1300, który jest nie do zajechania, czy nowy ricoh sp 112. Jedyne co to raczej lepiej kupić ten toner za 99, bo przy nowej drukarce jest toner startowy...

0
  Szukaj w 5mln produktów