Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Po instalacji innej karty graficznej nie ma obrazu

26 Paź 2017 18:50 309 6
 • Poziom 14  
  Witam.
  Kupiłem do starego komputera poleasingową kartę graficzną Radeon HD2400 XT z 256 MB na PCI-E bo stara GeForce 7600 GT wyświetla obraz z artefaktami. Sprzedawca niby zapewnia, że wszystkie sprawdzone i daje 1 rok gwarancji. Karta jest nisko profilowa z krótkim śledziem wiec użyłem innego przeznaczonego do protu gier bo spasowało (jednej śrubki do masy nie było jak przykręcić).
  Jednak nic się nie wyświetla na ekranie, a POST robi beep 4 razy pod rząd a po jakiś 7 sekundach 5 beep. Wentylator na karcie graficznej chodzi.
  Płyta główna ASUS K8N4-E, a zasilacz MC-350 Watów więc spokojnie powinien pociągnąć. Parę dni temu wyciągałem i wkładałem poprzednią kartę i obraz był (oczywiście z artefaktami).

  Teraz jeszcze włożyłem starą kartę i obraz z artefaktami jest i mogę wejść do biosu i coś ustawić.

  Jakieś pomysły? Sprzęt jest kompatybilny?
 • Poziom 31  
  4 krótkie - błąd związany z zegarem systemowym
  5 krótkich - błąd procesora  1 beep na końcu, to nie jest piąty beep. Za długi czas upływa. Podejrzewam, że to zwykły beep, że wszystko ok, ale 4 wcześniejsze sygnały informują o prawdopodobnie rozładowanej baterii CMOS. Dlaczego nie ma obrazu na nowej karcie ? Bez sprawdzenia jej na innym sprzęcie też mogę Ci wcisnąć, że jest sprawna. Ale tego Ci tutaj nikt nie powie, bez testów.
 • Poziom 14  
  Jeśli chodzi o beepy to przy uruchamianiu na starej karcie to mam najpierw 1 a po właśnie tych 7 sekundach kolejny. Po czym obraz się pojawia.
  Jeśli natomiast chodzi o tą nowo nabytą kartę to nie pozostaje mi nic jak tylko udać się do sklepu i pogadać ze sprzedawcą. Na szczęście mam do sklepu 10 min piechotą i kupowałem kartę niby przez internet z odbiorem i zapłatą na miejscu, więc chyba w ostateczności mam prawo oddania do 14 dni bez podania przyczyny.
 • Poziom 31  
  Jeżeli nie masz jak jej sprawdzić, to oczywiście masz prawo ją zwrócić.
 • Poziom 43  
  D12 napisał:
  Jakieś pomysły?

  Nie wiadomo czy karta sprawna.

  D12 napisał:
  Sprzęt jest kompatybilny?

  Skąd mamy wiedzieć? Wgrany najnowszy BIOS na MOBO?

  PS. Czemu akurat ta karta?
 • Poziom 14  
  BIOS: Nie wgrywany nowy a teraz to raczej trudno zrobić bo litery w BIOSie są pozamieniane (na starej karcie graficznej). Do tego jeślibym potrzebowałbym do tego FDD to nie posiadam.

  Kartę natomiast tą kupiłem bo była najtańsza dostępna w Rzeszowie za 30 PLN.
 • Poziom 43  
  To chyba najprościej i najłatwiej udać się do tego sprzedającego i wymienić na inną kartę.

  Do czego ten komputer jest wykorzystywany?