Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Po instalacji innej karty graficznej nie ma obrazu

26 Paź 2017 18:50 309 6
  • Poziom 14  
    Witam.
    Kupiłem do starego komputera poleasingową kartę graficzną Radeon HD2400 XT z 256 MB na PCI-E bo stara GeForce 7600 GT wyświetla obraz z artefaktami. Sprzedawca niby zapewnia, że wszystkie sprawdzone i daje 1 rok gwarancji. Karta jest nisko profilowa z krótkim śledziem wiec użyłem innego przeznaczonego do protu gier bo spasowało (jednej śrubki do masy nie było jak przykręcić).
    Jednak nic się nie wyświetla na ekranie, a POST robi beep 4 razy pod rząd a po jakiś 7 sekundach 5 beep. Wentylator na karcie graficznej chodzi.
    Płyta główna ASUS K8N4-E, a zasilacz MC-350 Watów więc spokojnie powinien pociągnąć. Parę dni temu wyciągałem i wkładałem poprzednią kartę i obraz był (oczywiście z artefaktami).

Teraz jeszcze włożyłem starą kartę i obraz z artefaktami jest i mogę wejść do biosu i coś ustawić.

Jakieś pomysły? Sprzęt jest kompatybilny?
  • Poziom 31  
    4 krótkie - błąd związany z zegarem systemowym
    5 krótkich - błąd procesora

1 beep na końcu, to nie jest piąty beep. Za długi czas upływa. Podejrzewam, że to zwykły beep, że wszystko ok, ale 4 wcześniejsze sygnały informują o prawdopodobnie rozładowanej baterii CMOS. Dlaczego nie ma obrazu na nowej karcie ? Bez sprawdzenia jej na innym sprzęcie też mogę Ci wcisnąć, że jest sprawna. Ale tego Ci tutaj nikt nie powie, bez testów.
  • Poziom 14  
    Jeśli chodzi o beepy to przy uruchamianiu na starej karcie to mam najpierw 1 a po właśnie tych 7 sekundach kolejny. Po czym obraz się pojawia.
    Jeśli natomiast chodzi o tą nowo nabytą kartę to nie pozostaje mi nic jak tylko udać się do sklepu i pogadać ze sprzedawcą. Na szczęście mam do sklepu 10 min piechotą i kupowałem kartę niby przez internet z odbiorem i zapłatą na miejscu, więc chyba w ostateczności mam prawo oddania do 14 dni bez podania przyczyny.
  • Poziom 31  
    Jeżeli nie masz jak jej sprawdzić, to oczywiście masz prawo ją zwrócić.
  • Poziom 43  
    D12 napisał:
    Jakieś pomysły?

Nie wiadomo czy karta sprawna.

D12 napisał:
    Sprzęt jest kompatybilny?

Skąd mamy wiedzieć? Wgrany najnowszy BIOS na MOBO?

PS. Czemu akurat ta karta?
  • Poziom 14  
    BIOS: Nie wgrywany nowy a teraz to raczej trudno zrobić bo litery w BIOSie są pozamieniane (na starej karcie graficznej). Do tego jeślibym potrzebowałbym do tego FDD to nie posiadam.

Kartę natomiast tą kupiłem bo była najtańsza dostępna w Rzeszowie za 30 PLN.
  • Poziom 43  
    To chyba najprościej i najłatwiej udać się do tego sprzedającego i wymienić na inną kartę.

Do czego ten komputer jest wykorzystywany?