Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita BL1813G - Uszkodzone ogniwa

26 Oct 2017 18:58 3222 3
  • Level 13  
    Witam serdecznie,
    Właściwie od zakupu wkrętarki (HP457D) miałem problem z jedną baterią (kupiłem jako powystawowa, więc gwarancja odpadała). Bateria po naładowaniu ładowarką szybko się wyładowywała, a gdy zostawiałem ją po naładowaniu np. na jeden dzień to już w ogóle nie działała we wkrętarce. Postanowiłem ją rozebrać i zauważyłem. że pojawiły się wycieki z ogniw... W sumie nie wiem dlaczego, bo trzymam ją cały czas w domu i w momencie zakupu wyglądała jak nowa. Ładowarka (DC18WA) nie sygnalizuje uszkodzonej baterii, więc myślę, że jak najbardziej można ją zregenerować i tutaj pojawiają się 2 pytania :
    1. W baterii włożone są ogniwa LGDAHA31865, niestety nie udało mi się ich znaleźć do kupienia. Czy można je zastąpić innymi ? Czy mogę zastosować ogniwa o większej pojemnośći np. 2500mAh ?
    2. Wiem, że zaleca się zgrzewanie ogniw przy pomocy zgrzewarki punktowej, jednakże nie posiadam takiej i czy jeśli polutuje ogniwa starając się zrobić to najszybciej jak się tylko da, to jest szansa, że ich nie uszkodzę ? Jaką temperaturę lutowania zalecacie ?

Z góry dzięuję,
    Paweł

Makita BL1813G - Uszkodzone ogniwaMakita BL1813G - Uszkodzone ogniwaMakita BL1813G - Uszkodzone ogniwaMakita BL1813G - Uszkodzone ogniwa
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 38  
    Witam.
    Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie nr 2, podając link do tematu dot. bezstresowego lutowania ogniw Li-Ion i podobnych: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3230863.html
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    Dziękuję - w takim razie z lutowaniem sobie poradzę. Pozostaje jeszcze tylko kwestia wymiany akumulatorków. Ma ktoś może doświadczenie z tą baterią? Można znaleźć filmiki w których np. do baterii od Bosha 1500mAh ludie wkładają akumulatorki 3000mAh i wygląda że ładowarka je "akceptuje"...
  • Level 13  
    Widzę, że chęć dzielenia się wiedzą w tym temacie jest znikoma, więc postanowiłem przeprowadzić test.
    W tym momencie mogę potwierdzić, że włożenie innych ogniw (też 1850) o większej pojemności (ja użyłem znalezionych w szufladzie Samsunga 2000mAh) działa prawidłowo i wkrętarka pracuje, a ładowarka nie ma żanych problemów z "akceptacją" nowej baterii.
    pozdrawiam,
    Paweł