Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Movano 3.0 136KM 2006 - Problem z odpalaniem, czasami nie odpala

Machallo 26 Oct 2017 20:15 1707 5
Texa Poland
    Machallo
    Level 11  
    Zgłaszam się z problemem w moim Opel Movano 3.0 136KM rocznik 2006, problem polega na tym, że auto potrafi nie odpalić co jakiś czas (na 10 razy odpalania 2 razy nie odpali lub zapala ale z wielkim trudem, lub w ogóle, wtedy plak ratuje sytuację), ale gdy już odpali samochód zachowuje się normalnie, jeździ i nie brakuje mu siły.

Auto sprawdzone interfejsem Guttman u elektryka samochodowego, po każdym takim nie odpaleniu wyskakuje błąd P0606. Auto z plaka odpala od strzała.

Przy użyciu Gutmanna nie można wejść w parametry silnika auta aby sprawdzić co mu dolega przy odpalaniu lub nawet na włączonym silniku (uszkodzony ECU?).

Proszę o jakieś rady co do tej przypadłości, nie mogłem znaleźć tematu odpowiadającego mojemu problemowi.

Opel Movano 3.0 136KM 2006 - Problem z odpalaniem, czasami nie odpalaOpel Movano 3.0 136KM 2006 - Problem z odpalaniem, czasami nie odpala
    Opel Movano 3.0 136KM 2006 - Problem z odpalaniem, czasami nie odpala
  • Texa Poland
  • Helpful post
    miro.nasz
    Level 26  
    Witaj!
    Sprawdź oczyść klemy,sprawdź połączenia masowe.Silnik z nadwoziem,akumulator z nadwoziem.Jak to nie pomoże to szczotki w alrernatorze.Przy okazji sprawdzisz łożyska/tuleje w rozruszniku,/
    Pozdrawiam Miro.Nasz

Dodano po 4 [minuty]:

Witaj!
    Przepraszam-pomyliłem-napisałem w alternatorze a powinno być w rozruszniku,Tulejki są tylko w rozruszniku. Przepraszam i pozdrawiam. Miro.Nasz
  • Texa Poland
    Machallo
    Level 11  
    miro.nasz wrote:
    Witaj!
    Sprawdź oczyść klemy,sprawdź połączenia masowe.Silnik z nadwoziem,akumulator z nadwoziem.Jak to nie pomoże to szczotki w alrernatorze.Przy okazji sprawdzisz łożyska/tuleje w rozruszniku,/
    Pozdrawiam Miro.Nasz
    Dodano po 4 [minuty]:
    Witaj!
    Przepraszam-pomyliłem-napisałem w alternatorze a powinno być w rozruszniku,Tulejki są tylko w rozruszniku. Przepraszam i pozdrawiam. Miro.Nasz

Miro.Nasz - autko kręci i ładuje akumulator jeśli uda się odpalić, tu nie mam problemu, natomiast problem jest z połączeniem się z komputerem auta i sprawdzeniem parametrów silnika (aby znaleźć przyczynę nie odpalania, a dziś auto w ogóle nie odpaliło).
    genek1000
    Level 35  
    Machallo wrote:
    Przy użyciu Gutmanna nie można wejść w parametry silnika auta aby sprawdzić co mu dolega przy odpalaniu lub nawet na włączonym silniku (uszkodzony ECU?)
    :?: :?: :?:
    Uszkodzony GUTMANN :?: :cry:
    Sprawdź innym testerem , najlepiej dedykowanym typu CLIP lub TECH2 .
    Machallo
    Level 11  
    Uszkodzony system odpowietrzania baku - zrobione.

Ostatecznie również uszkodził się rozrusznik - nie kręcił a cykał - wymieniony automat rozrusznika.

Błąd komputera był spowodowany efektem rozładowania akumulatora po za długim kręceniu rozrusznikiem.

Dziękuje wszystkim za pomoc!