Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jednostka centralna, problem - Przeciążenie procesora i5 8400 oraz Gtx 1060

poważnyczlowiek14 26 Oct 2017 20:32 828 9
    poważnyczlowiek14
    Level 6  
    Niecałe dwa dni temu złożyłem komputer z takich podzespołów:
    Z370 Tomahawk MSI
    GPU: GTX 1060 Gigabyte Windforce II OC
    Procesor: i5 8400
    Ram: Corsair Vengeance DDR4 3000Mhz 2x4gb
    Ssd:120gb
    hdd:1000gb

Tu nie ma jednego problemu, a właściwie na każdym kroku coś nie gra :/
    Już od samego uruchomienia menadżer zadań pokazuje 100% użycia procesora, podczas gdy HWMonitor wykazuje poziom 8-12% na rdzeń (nie wiadomo komu ufać) a taktowanie jest na maksymalnym poziomie 3800Mhz, czyli turbo boost jest włączony prawie na maxa. Kolejny problem jest z grafiką, niezbyt wymagające gry (League of Legends) działają, w tym że po Alt+Tab w menadżerze proces "Nvidia Container (32-bit) osiąga poziom zużycia procesora ok. 80-90% a sama akcja przejścia do pulpitu zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Po uruchomieniu Dying Light'a nie udało mi się sprawdzić zużycia bo po chwili miałem black screena i potrzebny był reset ;/ .
    Szukałem rozwiązań chociaż jednego problemu i natknąłem się na podobny problem, który był rzekomo rozwiązany, polegał on na zmniejszeniu taktowania pamięci grafiki o 20Mhz aczkolwiek po tym Dying Light nie wywalił black screena tylko był lag i nagle ekran był biały w jakieś randomowe wzorki. Instalowałem sterowniki do płyty prosto z jej opakowania i to zaraz po instalacji systemu, dlatego nie mam porównania jak cały PC działał przed tym. Mogę wysłać dokładniejsze dane systemowe, raporty z programów trzecich jeżeli tylko ktoś będzie potrzebować, cokolwiek :)
    Na ten moment będę robił reinstall Windowsa i sprawdzę jego stan zaraz po uruchomieniu, być może to właśnie wina tych sterowników z płyty, bo 8 generacja wyszła dość nie dawno i jest tu jakieś nieporozumienie przez nadpisany bądź dodatkowy, niepotrzebny mu sterownik. Przebadam też całą puszkę, bo być może jakieś piny są źle włożone (desperacja).

Każda pomoc bądź sugestia mile widziana, bo na razie to tylko komputer do pulpitu.
    kokapetyl
    Level 43  
    poważnyczlowiek14 wrote:
    złożyłem komputer z takich podzespołów:

Dziwne, że w ogóle działa, bez zasilacza? :D
    poważnyczlowiek14
    Level 6  
    kokapetyl wrote:
    poważnyczlowiek14 wrote:
    złożyłem komputer z takich podzespołów:

Dziwne, że wogle działa, bez zasilacza ? :D

Oczywiście, przepraszam. Zasilacz Silentum PC Vero V2 500W
    poważnyczlowiek14
    Level 6  
    310artur wrote:
    I windows 10 jak mniemam?
    Skoro muli sterownik grafiki to w niej upatrywał bym problemu.

Zainstalowałem świeży Windows, odpaliłem wowa. Wyskoczył zielony ekran i dziwnie posniezylo ekran, czy możliwe że uszkodzona karta graficzna?
    poważnyczlowiek14
    Level 6  
    310artur wrote:
    Na to właśnie mi to od początku wygląda. Dla pewności pograj na zintegrowanej karcie.

Na najniższych, zużycie procesora 100% i coś tam szło. Chyba zwrócę ją na reklamację.
    poważnyczlowiek14
    Level 6  
    310artur wrote:
    A sterowniki jej instalowałeś inne chociaż? Usuń obecne za pomocą DDU pobierz jakieś ze strony producenta karty może i sprawdź jak będzie.

Instalowałem na świeżo po resecie windowsa i z płyty i z strony producenta. Dałem kartę do kompla karte, na jego komputerze może nie ma blackscreenow ale tnie podczas gier. Jednakże ciekawe jest to że dał mi do mnie swoją kartę gtx1060 G1 i działa bez zająknięcia. I temperatury w porządku pod obciążeniem i żadnych screenów. Oddaje ją póki mam reklamacje ekspresową.