Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Czujnik ruchu + oprogramowanie

Malgorzata1990 27 Paź 2017 08:35 2034 21
    Malgorzata1990
    Poziom 4  
    Witam,
    zlecę do wykonania:

Żyroskop i akcelerometr przyczepiony do rakiety/nadgarstka/klatki piersiowej ma rejestrować obrót kątowy oraz przyśpieszenie, które mają zostać pokazane na wykresach w dziedzinie czasu oraz częstotliwości. Chodzi mi o możliwość zobaczenia wykresów z 3 osi z jednego czujnika, zakładając, że czujnik jest 3 osiowy.
    Dane mają być zapisywane do pliku (np. na kartę microSD).
    Zasilanie bateryjne powinno starczyć na ok. 3 h użytkowania.
    Waga całego układu kilka-kilkanaście gram.

Projekt był rozpoczęty, w wyniku czego powstał schemat (załącznik) ale niestety z przyczyn niezależnych został on przerwany.

Budżet: 700 - 1000 zł.
    Czas wykonania: 2, max. 3 tygodnie

Pozdrawiam,
    Małgorzata
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • PCBway
    witek_34
    Poziom 12  
    Witam.

Jestem w stanie zrealizować i doprowadzić do końca tego typu projekt ale koszt opracowania projektu, zaprojektowania PCB, napisania wymaganego oprogramowania wyceniam na co najmniej 15 tyś. Cena nie obejmuje kosztów fizycznego wykonania urządzeń, zakupu podzespołów, montażu prototypów oraz zakłada że dane na kartę będą zapisywane w formacie surowym i ich dalsza analiza, filtrowanie będzie się odbywać w arkuszu kalkulacyjnym lub Matlabie.

Czas realizacji jest nie realny, samo wykonanie i montaż PCB to 3 tygodnie w terminach ekspresowych. Analiza i dokończenie schematu oraz zaprojektowanie
    PCB 10 dni, oprogramowanie urządzenia co najmniej 30 dni, w praktyce okaże się
    że wymagana jest dodatkowa funkcjonalność co wydłuży realizację do 90 dni.

Oczywiście koszt wyprodukowania jednej sztuki zamknie się w 700-1000 zł, może nawet nie przekroczy 500 ale to zależy od ilości sztuk, rodzaju obudowy i ostatecznego projektu.

Jeśli projekt ma całkowity budżet 1000 zł i termin 2 tygodnie proponuje poszukać w gotowych smart opaskach, napisać aplikacje przetwarzającą dane na telefon i gotowe.
    Malgorzata1990
    Poziom 4  
    Dziękuję za dodany komentarz.

Projekt jest czujnikiem ruchu, którego działanie ma być przedstawione na wykresach. Mam wrażenie, że Pana komentarz dotyczył budowy takiej opaski zbierajacej dane albo gotowego czujnika do rakiet (są takie na rynku), którego produkcja zapewne wyglądałaby tak, jak Pan opisał. Jest faktycznie bardziej złożona i potrzebne są większe nakłady czasowe oraz finansowe.

Jednak to nie jest treścią mojego ogłoszenia.

Pozdrawiam,
    Małgorzata
  • PCBway
    witek_34
    Poziom 12  
    Moja oferta dotyczyła zaprojektowania samodzielnego czujnika z kartą SD w postaci płytki PCB którą można umieścić w dowolnej obudowie lub przymocować bezpośrednio do rakiety. Np:
    [Zlecę] Czujnik ruchu + oprogramowanie

Natomiast oferowany budżet jest niestety o rząd wielkości za mały aby realizacji projektu podjęła się osoba z odpowiednim doświadczeniem. Termin 3 tygodnie
    nie wystarczy na fizyczną realizację samej produkcji jeśli urządzenie ma być montowane automatycznie a płytka wykonana w fabryce a nie nie w domu.
    TvWidget
    Poziom 33  
    -Nierealny budżet.
    -Nierealny czas realizacji.
    -Trudny do spełnienia warunek masy urządzenia na poziomie kilku gram

Proponuję kupić gotowy czujnik np. z interfejsem BLE a rejestrację i wizualizację danych zrobić na tablecie/smartfonie. Być może za jakąś specjalną ekspresową stawkę, ktoś napisze program w 2 tyg.
    Malgorzata1990
    Poziom 4  
    Dziękuję za przesłane komentarze.

Czujnik może być wykonany w domu, o ile ktoś ma takie możliwości. Nie mam tutaj zastrzeżeń. To jest jednorazowy wyrób, który ma na celu przedstawienie masy bezwladnosciowej na wykresach zależności kata obrotu oraz przyspieszenia od czasu/częstotliwości.

Osoby zainteresowane zleceniem proszę o kontakt.
    r03c10
    Poziom 11  
    Również muszę powiedzieć, że kwota, na którą projekt został wyceniony jest rażąco niska. Raczej nikt kto byłby w stanie to zrobić się tego nie podejmie za takie pieniądze.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    marnowak
    Poziom 14  
    Pong.Chu napisał:
    r03c10 napisał:
    Również muszę powiedzieć, że kwota, na którą projekt został wyceniony jest rażąco niska. Raczej nikt kto byłby w stanie to zrobić się tego nie podejmie za takie pieniądze.

Czas 3 tygodnie i 1000 zł... to chyba w Biedronce na kasie lepiej płacą... Pani Małgorzata jest z tych co się nie zna (ok nie wszyscy muszą się znać na wszystkim) ale niestety nie przyjmuje do wiadomości że za pensje roznosiciela ulotek nie dostanie pracy programisty i elektronika.

Jeszcze części w tym .)
    r03c10
    Poziom 11  
    I podkreślę, że ja to mówię z troski o zamawiającego. Obecnie zlecenie weźmie jakiś zdesperowany student (sam kiedyś robiłem takie rzeczy) i albo nie zrobi w ogóle, albo będzie to zrobione byle jak. Wtedy zamawiający jest niezadowolony, a nam robiona jest zła reklama.

Wiele razy już pisałem, że powinniśmy się wszyscy szanować, uczciwie płacąc z jednej i rzetelnie wykonując pracę z drugiej strony. Mam nadzieję, że te standardy się z biegiem lat podniosą (co zresztą już zaczyna być widoczne).
    Malgorzata1990
    Poziom 4  
    Dziękuję za przesłane komentarze wynikające z troski lub dobrego gestu, doceniam zwrócenie uwagi na szerszą perspektywę.
    Komentarze o mojej niewiedzy, braku szacunku czy pracy w Biedronce - co to wnosi do sprawy? Tylko obraża.

Czujnik ma być do celów prywatnych, nie jest to prototyp jakiegoś urządzenia przeznaczonego do rozpowszechniania. Poszukuję osoby, która zmontuje mi potrzebne elementy na płytce i napisze program, bądź zmieni na potrzeby dostępne biblioteki.

Jak zostało wspomniane w pierwszym poście projekt został przerwany i to ogłoszenie jest próbą kontynuacji.
    Stąd motywacja, że znajdzie się osoba, która będzie chciała się tego podjąć.

Osoby chcące podjąć ze mną współpracę zapraszam do kontaktu. Dziękuję.
    r03c10
    Poziom 11  
    Proszę zrozumieć osoby które reagują ostrą krytyką. Zbyt dużo i zbyt często tutaj pojawiają się ogłoszenia po prostu urągające wykonawcom. A każda grupa zawodowa dba o swoje interesy (i dobrze). Mimo wszystko życzę powodzenia w znalezieniu wykonawcy albo lepiej gotowego rozwiązania.
    el_sys
    Poziom 13  
    Malgorzata1990 napisał:
    Dziękuję za przesłane komentarze wynikające z troski lub dobrego gestu, doceniam zwrócenie uwagi na szerszą perspektywę.
    Komentarze o mojej niewiedzy, braku szacunku czy pracy w Biedronce - co to wnosi do sprawy? Tylko obraża.

Czujnik ma być do celów prywatnych, nie jest to prototyp jakiegoś urządzenia przeznaczonego do rozpowszechniania. Poszukuję osoby, która zmontuje mi potrzebne elementy na płytce i napisze program, bądź zmieni na potrzeby dostępne biblioteki.

Jak zostało wspomniane w pierwszym poście projekt został przerwany i to ogłoszenie jest próbą kontynuacji.

Osoby chcące podjąć ze mną współpracę zapraszam do kontaktu. Dziękuję.

Pani Małgorzato, sytuacja, gdzie ktoś szuka podwykonawcy i wspomina o komercyjnym wykorzystaniu projektu praktycznie się nie zdarza, a jeśli już, to ma to miejsce w 1 na 100 przypadków zleceń na portalu. Nie ma znaczenia, co Pani z tym zrobi, przeznaczenie nie wpływa na ilość pracy jaką trzeba wykonać i koszty, jakie trzeba ponieść. Czy jak kupuje Pani TV w sklepie, to ktoś się pyta, czy będzie Pani zarabiała na nim pieniądze czy będzie Pani oglądała kablówkę w domu ? Nikogo nie interesuje co Pani z tym zrobi - zapłaci Pani tyle samo. Pozdrawiam.
    atom1477
    Poziom 43  
    Malgorzata1990 napisał:

To raczej demotywacja.
    1. Bo istnieje ryzyko że coś się niedobrego działa z projektem że został przerwany. Brak zapłaty za projekt. Utrudniony kontakt. Albo po prostu wykonawca uznał że wycenił projekt za nisko i nie opłaca mu się go dalej ciągnąc bo do niego dopłaca.
    2. Niewygodnie się kończy projekt po kimś. Lepiej robić coś od razu po swojemu. Czyli trzeba by zrobić go po prostu od początku. Ten punkt rodzi też pewną demotywację dla zleceniodawcy. Skoro projekt ma być robiony od nowa, to nie bardzo się opłaca go zlecać. Lepiej kontynuować ten przerwany poprzedni projekt. Więc tu pytanie dlaczego tak nie zrobiono?
    prototypy_ard
    Poziom 5  
    Zrobie to w oparciu o płytki arduino. I nie ma co rzucać wielkich kwot. Wszystko jest w bibliotekach
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Zrobie to w oparciu o płytki arduino. I nie ma co rzucać wielkich kwot.

BONTAX reaktywacja ?
    Kolega się pochwali efektami - bardzo proszę.
    Jak będzie OK, zapraszam do siebie po zlecenia. Mam sporo :)
    marnowak
    Poziom 14  
    Ależ z Was prawnicy. Co jeden to lepszy.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Ależ z Was prawnicy

Raczej praktycy. Niektórzy z nas siedzą w tej branży po kilkadziesiąt lat. Więc mniej więcej orientujemy się co, jak i za ile można. No ale przecież każdy może się uczyć na swoich błędach... Wolna wola.
    krzysiek_krm
    Poziom 37  
    Jestem nieskończenie daleki od złośliwości, ale

prototypy_ard napisał:
    Wszystko jest w bibliotekach

piękna jest ufność początkujących programistów.
    Niebawem w dziale "Arduino" pojawi się temat: bibliotekę do tego wziąłem stąd, bibliotekę do tamtego stamtąd, kolejną skądś tam jeszcze, oddzielnie wszystko fajnie działało, po ich połączeniu jest kiszka, pomóżcie ...
    marnowak
    Poziom 14  
    sundayman napisał:
    Cytat:
    Ależ z Was prawnicy

Raczej praktycy. Niektórzy z nas siedzą w tej branży po kilkadziesiąt lat. Więc mniej więcej orientujemy się co, jak i za ile można. No ale przecież każdy może się uczyć na swoich błędach... Wolna wola.

Biznesowcy to na pewno .)
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Biznesowcy to na pewno

A większe zaufanie wzbudza w tobie ktoś kto od lat żyje z danej branży i ma jakieś osiągnięcia i paru zadowolonych klientów czy student, który umie znaleźć coś w internecie i to jest jego główne doświadczenie ?

Piszę w tym wątku nie dlatego, że jestem zainteresowany zleceniem. Bo żeby mnie to interesowało to musiała by to być zupełnie inna "półka" i merytoryczna i finansowa. Ale jak widzę co jest do zrobienia i że ktoś chce to zrobić za "500 zł" to wiem jakie są realne szanse na zrealizowanie tej obietnicy. Jak już pisałem : Bontax - reaktywacja. Starsi koledzy na pewno wiedzą o co chodzi :)

Ja wiem, że są ludzie, którzy wierzą, że można okazyjnie na ulicy kupić za 2000 złote monety warte 10x tyle. Można oczywiście wierzyć w cuda. Tyle, że cuda raczej należą do innej dziedziny niż elektronika, bo to jest wymierna wiedza - wiadomo co, jak i za ile.
    Wiadomo też, że np. jeden konstruktor zażyczy sobie za 1h pracy 50zł a drugi 150 zł. No ale też wiadomo, że na 99.5% żaden człowiek dysponujący taką wiedzą, która jest potrzebna, nie bierze za godzinę pracy 2 zł.
    Zatem można z dużą dozą prawdopodobieństwa ocenić jaki jest rozsądny przedział cenowy za określone zadanie - ludzie tacy jak ja zajmują się tym na co dzień.
    Część mojej pracy to wycenianie zleceń. I to nie JAK NAJDROŻEJ.
    Tylko racjonalnie - tak, żeby się to wszystkim opłacało.

Oczywiście, jest różnica pomiędzy komercyjnym zlecaniem czegoś firmie a jakimś "amatorskim" zleceniem dla ew. innego amatora.
    No ale - w tej branży obowiązują zasady jak w każdej innej.
    Jeżeli np. naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie kosztuje 1000 zł, to wiadomo, że "prywatnie" będzie to np. 500-700 zł.

Zatem, kiedy ktoś twierdzi że wykona to samo za 50 zł jest cokolwiek dziwne, prawda ? No i znowu - można wierzyć, że są dobrodzieje, którzy mają dużo wolnego czasu i wykonują prace dla zabawy. Tylko ciekawe, z czego żyją, skoro dokładają do swoich zajęć. Pewnie są to wygrywający w totolotka.
    A może spadkobiercy dużych majątków...

Ja zawsze zachęcam w takich przypadkach i zleceniodawcę i wykonawcę za grosze - bardzo dobrze - róbcie. Potem nie zapomnijcie się pochwalić efektem. A danego taniego specjalistę zapraszam do siebie - mam sporo pracy, którą chętnie dam do zrobienia po takich "okazyjnych" stawkach. Tylko jest parę warunków co do jakości, terminów i innych nieprzyjemnych wymagań :)

Nigdy nie doczekałem się - nawet od tych najbardziej wygadanych - żadnej późniejszej wzmianki w rodzaju "proszę ! Macie, niedowiarki - tak to zrobiłem! I co głupio wam teraz ??".
    Dlaczego ? Nie mam pojęcia...