Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który TV wybrać do 2700 zł?

27 Oct 2017 11:08 1116 16
  • Level 9  
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Moderator of RTV - what to buy
    Żaden z wymienionych przez Ciebie TV nie jest 100Hz.

Najtańsze, dobre, 100Hz aktualnie to Samsung 55MU7002 lub LG 55EG910v lub LG 55EG9A7V lub Panasonic 50EX780
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    Żaden z wymienionych przez Ciebie TV nie jest 100Hz.

Najtańsze, dobre, 100Hz aktualnie to Samsung 55MU7002 lub LG 55EG910v lub LG 55EG9A7V lub Panasonic 50EX780

Odrzucając 100Hz to który z wymienionych byłby najbardziej ok? Oczywiście z matrycą VA.

Dodano po 23 [minuty]:

BK_klp wrote:
    Wnioskuję, że szukasz TV w przedziale do 2500 zł. W tej cenie nie znajdziesz 100Hz.

To odpuszczam 100Hz i jaki wtedy TV wybrać? :)
  • Helpful post
    denixior wrote:
    Odrzucając 100Hz to który z wymienionych byłby najbardziej ok? Oczywiście z matrycą VA.

Ja bym wybrał tego: Samsung-ue55m5672au
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    denixior wrote:

Ja bym wybrał tego: Samsung-ue55m5672au

Rozumiem, że tak jak w wielu Samsungach nie wiadomo do końca jaka matryca jest w środku?

A coś spoza tej listy?
  • Moderator of RTV - what to buy
    denixior wrote:
    Rozumiem, że tak jak w wielu Samsungach nie wiadomo do końca jaka matryca jest w środku?

Tak jest - taki urok Samsunga :(
    TCL C70 jest na VA 60Hz z dobrym kontrastem. Ma kilka upierdliwości softwarowych ale jak się przymknie oko, to patrząc przez pryzmat ceny jest ok.
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    denixior wrote:

Tak jest - taki urok Samsunga :(
    TCL C70 jest na VA 60Hz z dobrym kontrastem. Ma kilka upierdliwości softwarowych ale jak się przymknie oko, to patrząc przez pryzmat ceny jest ok.

Czyli rozumiem że ostatecznie najlepszym wyborem w tej cenie będzie ten Samsung UE55M5672 ? Czy obsługuje HDR? Bo z tego co znalazłem nie obsługuje?

TV nie musi być oczywiście tylko z mojej listy :-)
  • Helpful post
    denixior wrote:
    Czy obsługuje HDR? Bo z tego co znalazłem nie obsługuje?

Nie obsługuje HDR ani rozszerzonej palety barw, bo to FHD.
    HDR maja modele 4K
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    denixior wrote:
    Czy obsługuje HDR? Bo z tego co znalazłem nie obsługuje?

Nie obsługuje HDR ani rozszerzonej palety barw, bo to FHD.
    HDR maja modele 4K

A czy warto kupować specjalnie 4K tylko dla HDR?
  • Moderator of RTV - what to buy
    denixior wrote:

Jak masz sygnał 4K to tak.
    HDR w połączeniu z 4K daje bardzo dobry efekt.

Inna sprawa, że dobry (widoczny) HDR mają TV blizej 4-5 tys pln np. Samsung 55MU7002 lub Panasonic 50EX780
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    denixior wrote:

Jak masz sygnał 4K to tak.
    HDR w połączeniu z 4K daje bardzo dobry efekt.

Inna sprawa, że dobry (widoczny) HDR mają TV blizej 4-5 tys pln np. Samsung 55MU7002 lub Panasonic 50EX780

Czyli podsumowując najlepszym wyborem będzie Samsung UE55M5672? Czy znajdę coś lepszego w tej cenie?
  • Level 9  
    Ludwik XVI wrote:
    To dobry, podstawowy model FHD.

A czy warto kupować TCL z serii P60?
  • Level 16  
    W tej kwocie jest jeszcze Philipsa 6510, nie wiem czy jeszcze dostępny, ale jak najbardziej miał 100 Hz, bez matrycy VA. :) Nowszy model z tymi samymi parametrami to jeszcze model Philipsa 6501 - również w podobnej kwocie cenowej. Jeśli oba są jeszcze dostępne to tylko przez internet. :)
  • Level 28  
    Zawsze w necie są niższe ceny - utrzymanie hostingu jest tańsze niż wynajmem sklepu, opłacenie pracowników i rachunków :)