Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 4 - Konsola śnieży na 1080P

27 Paź 2017 13:32 1905 5
  • Poziom 18  
    Witam,
    zakupiłem uszkodzoną konsolę PS4 CUH-1003A. W konsoli uszkodzone było gniazdo HDMI. Po wymianie konsola włącza się i obraz jest zielony a dodatkowo cały w kropki/śnieży, jak stare telewizory kiedy nie mogły znaleźć kanału.
    Po wejściu w tryb awaryjny i ustawieniu rozdzielczości niższej niż 1080P czyli 1080i konsola już poprawnie wyświetla obraz, można grać i normalnie z niej korzystać.

O ile na TV ten sposób działa, to na monitorze z HDMI nie działa. Chciałbym spytać, co może powodować takie zachowanie? Jest to raczej czysta ciekawość, bo skoro na TV działa to lepiej tego nie psuć. Czy to może być spowodowane enkoderem HDMI?
    Sprawdzałem oczywiście różne przewody HDMI. Gniazdo było delikatnie uszkodzone, praktycznie niewidocznie.

Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 9  
    Witaj

Miałem podobny przypadek, konsola po wymianie poru HDMI wyświetlała obraz ale pojawiały się na obrazie białe "iskry / śnieg".
    Po wymianie encodera Panasonic MN86471A obraz był poprawny.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Też uważam, że enkoder jest do wymiany. Na dwóch innych TV obraz nie wyświetla sę w ogóle. Wymienię enkoder i zobaczymy.
  • Poziom 11  
    Sprawdz jeszcze czy przy przelucie nie zdmuchnales kondensatorow, ja tak miale raz i mialem zielony obraz po dodaniu kondensatora spowrotem obraz byl ok
  • Poziom 18  
    Kondensatory sa na miejscu. Jakbys mi jeszcze pomógł przy pomiarach elementu o który pytałem w innym temacie i okolicznej drobnicy to bede wdzieczny.
  • Poziom 18  
    Wymieniłem enkoder HDMI, zielone kropki zniknęły, mój telewizor pracuje z konsolą. Wydawałoby się, że jest okej, ale nie do końca.
    Mój TV (manta, używana tylko do konsoli), wyświetla obraz maksymalnie w 1080i, 1080p i mam brak obrazu z konsoli.
    Inny TV sony, nie wykrywa podłączonego kabla hdmi, nawet kiedy konsola jest w trybie awaryjnym.
    Serwisowy TV samsunga, obsługuje wszystkie rozdzielczości konsoli.

Na moim TV jak gram na 1080i to raz na jakiś czas obraz zanika i pojawia się na sekundę cały zaśnieżony obraz.

Czy ktoś ma pomysł co boli konsolę? Wolałbym, żeby działała na wszystkich TV.
    Oglądałem film na YT o uszkodzonym rezystorze, który odpowiada za pin 13 gniazda HDMI. U mnie nie ma przejścia przez ten rezystor kiedy włączam test diody. Wymieniłem rezystor ale przejścia dalej nie ma. Co z tym fantem mogę zrobić?
    Pozdrawiam i wrzucam link do filmu:

Link