Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eem2r04 - sterownik silnika wymiana procesora z ROM program we flaszu

27 Paź 2017 15:08 1014 6

• Poziom 16  
    Panowie pytanie podmieniłem procesor mc68376 wiadomo z pustym romem ale program czyta z zewnętrznego flasza 49f040. Ptyanie czy w romie coś producent sterownika zapisuje bo nie działa mi pompa wtrysku poza tym wszystko ok.
  • Poziom 33  
    Jeżeli to sterownik z silnika sisu to najlepiej wgraj nowe oprogramowanie sterownika orginalnym
    edt-em lub Multitool-em od Valtry i wszystko bedzie działac.Te sterowniki tak mają.

• Poziom 16  
    Szukam jeszcze wyprowadzeń tego sterownika bo nie mam schematu elktrycznego. kobajn to deutz fahr 5545

Dodano po 2 [godziny] 26 [minuty]:

poszukałem trochę informacji co do softu. Narzęcdzie EDT Agco znalazłem ale spory koszt.
  • Poziom 33  
    Podjedz do najbliższego dealera /serwisu Valtry i Ci to zrobia..Sterownik trzeba podpiąc do ciągnika i wgrać najnowszego softa albo zgranego z orginału ciągnika.Pewnie i tak posypały sie indeksy i
    numery ID skoro nie gada dobrze z pompą.
    Jakbys chciał sie przejechac w okolice Kępna to chyba moge pomóc.
    Mam serwisówki do tych kombajnów ale z tego co pamiętam są tam tylko silniki deutza.
    Mam serwisówki ciągników Valtra z takimi silnikami i sterownikami,co dokladnie potrzebujesz? Zpodaj zdjęcie tego sterownika i wersje softu to Ci znajde opisy.

• Poziom 16  
    Jak byś mógł pomóc jakbym podjechał?

Problem że sterownik jest już u mnie po jednym serwisie. Był zalany masą i oni to wyskrobali. Po pierwszej naprawie uruchomił sie ale nie miał srodkowych obrotów. Po drugej naprawie padł. Ja zdjagnozowałem przerwę na magistrali (pamięć-procesor) na drabince rezystorowej. Widocznie jak skrobali uszkodzili jakimś narzędziem. Wcześniej podmieniłem procesor ale ruszył dopiero po wyminie tej drabnki. procek zaczą gadać pojawiła sie komunikacja na Can i sterownik odżył. pompa paliwa działa tyle że nie gada z pompą wtrysków. Odziwo na oscyloskopie ta komunikacja po podłaczeniu pompy wywalała się a po powrocie do starego procesora ramki juz dobrze wyglądały. Zinterpretowałem to że cos w ROM cpu jest zapisane. Program jest w zewnetrznym flaszu. Być może jest coś jeszcze uwalone.
    potrzebuję rozpiski wyprowadzeń sterownika może schemat instalacji kombajna.
    To jest Deutz fahr 5545 H Sterownik jak na zdjęciu.
    Program WinEEM3 bym miał ale nie wiem jaki interface jest potrzebny. Gościu który zczytywał mi błedy miał biała kostkę.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Mialem kilkumiesięczną przygode z serwisem Valtry i znam ludzi.Problem polega na tym że aby wgrac oprogramowanie sterownik musi byc w traktorze.A te sterowniki byly tylko w starych modelach i prawdopodobienstwo że akurat na warsztacie będzie taki ciągnik jest małe.Bez ciągnika nie da sie wgrac nawet jak dorobisz gniazdo diagnostyczne.Teraz doczytałem ze wgrac do eem2 można tylko Multitool-em.Reasumując moge skontaktowac Cie z człowiekiem w serwisie Valtry ktory ma dostep do Multitoola i czasami do ciągnika Valtra serii 6000 lub 8000 w ktorych te sterowniki byly montowane.Może kombajn ma gniazdo diagnostyczne i dało by sie wgrac na kombajnie.Tyle że trzeba by znac numery ID podzespolow kombajnu w tym przypadku samego eem-a i elektroniki pompy wtryskowej.Może EEM jest na tyle sprawny że generuje jeszcze numer ID,ale wątpie bo po wymianie procesora powinien generowac bląd 223 czyli niezgodnosci podzespołów.
    Moge udostepnic serwisowke kombajnu 5645 bo to prawie to samo ,serwisowke Valtry 6000-8000 ,materiały opiisujące dzialania elektroniki w silnikach SISU z opisem programowania Multitoolem.
    W serwisie możesz też kupic nowy sterownik i nie uku...ać sie nad tym złomem.
    Czasu mam mało bo za chwile odlatuje z tego kraju mlekiem i miodem....,dlatego nie moge zaangażowac się osobiscie w pomoc.

• Poziom 16  
    Możesz mi podać namiar na ten serwis i ewentualnie ta dokumentację.