Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik Philips HD9384 - Wyłącza się po 1s. Czasami zadziała.

27 Paź 2017 15:19 570 3
 • Poziom 12  
  Witam mam problem z tym czajnikiem od tygodnia ale do tej pory jakoś się udawało odpalić.

  Sprawdziłem grzałkę i jest sprawna ma ok 22Ω. Podejrzenie padło na jakiś kondensator ale niestety nie udało mi się otworzyć podstawki czajnika. Jeśli ktoś ma serwisówkę lub wie jak rozebrać tą podstawkę bez wyłamania plastikowych zaczepów będę wdzięczny. Może też ktoś ma inny pomysł co mogło zostać uszkodzone.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 42  
  seeb napisał:
  Podejrzenie padło na jakiś kondensator
  A skąd taka myśl. Rozkręciłem kilka czajników, ale jedyne,co tam spotkałem, to grzałka wyłącznik parowy(czyli ten co działa po zagotowaniu wody), i kontrolka- neonówka.Czyżby w Philipsie było coś więcej?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  W philipsie jednak jest sporo elektroniki jak na czajnik. Czajnik ma kilka trybów pracy: gotowanie (100 stC), na kawę (80 st) zielona (70).. keep warm i 40 st. Do tego wszystko jest rozdzielone na dwa pudła podstawka z neonówkami, włącznikami trybów przekazniki (jeden widać przez dziure w obudowie) kondensator 33/300V - też go widać przez obudowę. w samym czajniku jest płytaka z paroma opornikami kilkoma elektrolitami , przekaźnikiem i kondensatorem również na 33pF/300V. Zaraz zrobię foty.
 • Poziom 42  
  No, jednak sporo tego.