Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki grand vitara 2007r -centralny zamek nie zamyka

27 Paź 2017 17:00 1104 3
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w suzuki grand vitara 2007r. Centralny nie działa z pilota i kluczyka. Po naciśnięciu na pilot kierunki migają, światło wewnętrzne gaśnie lub zapala się, jednak siłowniki w drzwiach nawet nie ruszą. Z kluczyka to samo- zamykają się jedynie drzwi kierowcy. Czasami po odpięciu aku siłowniki jednorazowo zamkną lub otworzą auto, dalej cisza. Po podpięciu pod kompa żadnych błędów, w parametrach bieżących BCM widzi pilot, przycisk zamknięcia w drzwiach również pokazuje prawidłowo. Sprawdzone czujniki zamknięcia drzwi- wszystkie sprawne. Bezpiecznik zamków cały, napięcie na nim w porządku. Kable w przepotkach drzwi nie popękane. Bcm bez śladu uszkodzenia. Może ktoś miał już doczynienia z takim problemem? Sprawdziłem już chyba co tylko mogłem
  • Poziom 15  
    A sprawdziłeś czego brakuje na silniku od zamka w momencie zamykania. ( czy pojawia się +12V i czy jest masa) ?
  • Poziom 7  
    Tak. sprawdzałem. Nie ma i plusa i masy. Oba przewody z zamka idą do sterownika Bcm, oba są na pewno dobre. Podczas diagnostyki widać że sterownik dostaje sygnał z pilota i widzi przekręcenie klucza w zamku a sygnału na siłowniki dalej nie wysyła.

Problem rozwiązany.
    Auto z moich rąk trafiło prosto do ASO, gdzie po tygodniu również zdiagnozowano uszkodzony sterownik BCM. Znalezienie odpowiedniego sterownika i samo kodowanie ze względu na system bez kluczykowy, poza serwisem praktycznie nie możliwe do ogarnięcia.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany.
    Auto z moich rąk trafiło prosto do ASO, gdzie po tygodniu również zdiagnozowano uszkodzony sterownik BCM. Znalezienie odpowiedniego sterownika i samo kodowanie ze względu na system bez kluczykowy, poza serwisem praktycznie nie możliwe do ogarnięcia.